| Silvia a întrebat:

In ce religie a fost botezat Iisus Hristos atunci cand s-a nascut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a fost botezat de nici un fel cand s-a nascut, era evreu si i-au facut circumcizie.

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Daca ar fi sa ma ghidez dupa ce zice Bibilia, Iisus a fost botezat in religia iudaica. Oricum, Iisus a fost fiul unui soldat roman, dar nu fiul Lui Dumnezeu.

| User a răspuns:

Iudaica, credthinking

| User a răspuns:

Sczblushing mozaica, nu iudaica (l-am intrebat pe tata care e prof de religiebig grin, deci e sigurlaughing ). si s-a botezat la 30 ani (asta cred ca stiai).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a fost botezat cand s-a nascut. A fost botezat mai tarziu ...mult mai tarziu, pe la 34 de ani. Ioan a fost cel care l-a impins in apa.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In religia Crestina pe care a inaugurat-o El atunci.
Intrebarea dv.insinueaza ca nu are importanta din ce religie face parte cineva.
Lucrul acesta nu este adevarat, deoarece este important sa faci parte dintr-o religie care are la baza ei Decalogul... Orice religie care nu are la baza Decalogul asa cum la lasat Dumnezeu, este de fapt impotriva lui Dumnezeu...