| anonim_4396 a întrebat:

In ce țara merita sa pleci la munca?

12 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Daca vrei sa pleci in vacanta, sa vizitezi locuri istorice, sa cunosti noi culturi, noi oameni, traditii, mancaruri etc, as putea spune ca mai toate tarile au farmecul lor. Eu m-as indrepta spre tarile nordice caci imi place frigul dar si destinatiile exotice merita toti banii mai ales daca sunt pe un alt continent.
Locuirea intr-o alta tara necesita o mare capacitate a omului de a accepta si adapta schimbarilor bruste. Exista oameni comozi care s-au obisnuit sa traiasca intr-un anumit fel si oameni dornici sa faca schimbari atata timp cat ele sunt in bine. Cei care merg la munca in strainatate, aleg sa plece in tarile mult mai dezvoltate economic, asa cum este si normal. Nu conteaza tara cat conteaza castigul cu care se va intoarce inapoi acasa la familie.

| RAY a răspuns:

Germania,Norvergia,Olanda,UK,USA,Australia,Elvetia,Austria = tarii bogate unde mereu ai de lucru, dar trebuie sa cunosti limba respectiva, sa ai experienta intr o meserie

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

UK va fi mai greu din martie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce inseamnă pentru dta, - să merite-?
Din ce punct de vedere? Material? Să câștigi mai mult? Să îți fie mai cald? Să fie fetele mai frumoase? Să aibă peisaje mai frumoase? De ce pleci acolo, ca să rămăi, ca să te reîntorci apoi? Să pleci în alt continent? Dacă nu ai acestea clare în minte, ce anume vrei, nu te poate ajuta nimeni cu un răspuns care să îți și foloseaască la ceva.

| SilentRain a răspuns:

In Uruguay

| SG1995 a răspuns:

Eh, oriunde, ideea e să nu fii tratat de rahat.

| oglindasultanului a răspuns:

Pai depinde ce domeniu laughing Cred ca norvegia sau elvetia, dar asta daca te duci pentru studii. Poate si altele vecine.

| Steregoi a răspuns:

Poti ramane in Romania.

| FaraNumePls a răspuns:

Pai depinde ce vrea omul sa faca. Tind inspre Austria

| wpetterssone a răspuns:

Eu sunt mulțumit de serviciul pe care îl am aici în Suedia, dar dacă aș pleca din Suedia, m-aș muta tot într-o țară nord - europeană.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Intr-o tara dezvoltata, care sa poata sa-ti ofere un loc de munca si conditii de trai decente. Gen Anglia, Spania, Germania, Canada, America... Nicaieri nu umbla cainii cu covrigi in coada, dar acolo sunt salarii mai mari si preturi mai mici, deci poti sa traiesti mai bine. Eu personal as pleca in Japonia, in ciuda xenofobiei stereotipice populatiei.