| anonim_4396 a întrebat:

In curand o sa port aparat dentar fix. Ce parere aveti despre persoanele care poarta aparat dentar? O sa arat mai rau?

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu draga mea, sa nu iti faci probleme din acest punct de vedere.De ce sa arati mai rau.

Abh
| Abh a răspuns:

Conteaza ca ai sa-ti indrepti dintii si ai sa ii ai frumosi pe viata. Eu zic ca merita efortul. Stii cum se spune, frumusetea cere sacrificii.

| juniper a răspuns:

Ma simt putin jignita, sa arati mai ciudat? Nu cred, la inceput cand mi-am pus aparatul nici mie nu-mi placea si am si o colega care a purtat aparat dentar fix, din ala pe fiecare dinte si nu arata rau deloc.

| Puiutz a răspuns:

Nu!
Nu iti face griji. Daca porti aparat nu inseamna ca vei arata mai rau ci inseamna ca vrei sa ai un zambet frumosbig grin si asa va si fismug.
Sa nu te necajesti, poate la inceput pana te vei obisnui putin timp dar dupa deja va fi floare la ureche.
Decat sa ai apoi dinti nici cumstraight face, sa zic asa...mai bine acum putin induri dar dupa vei fi si tu mult mai fericita si frumoasa cu un asa zambetsmug.
Si eu cred ca va trebui sa port. Dar nu ma deranjeaza, stiu ca e pentru binele meuhappy.

Te pup:*

| Pisiii :x a răspuns:

Nu o sa arati mai rau! Insa cei care se cred perfecti nu cred asta...

| Kqzu97 a răspuns:

O sa arati bine! Si eu port aparat dentar si nu ma rata lumea cu degetu` sau sa rada candva de mine.Prima saptamana sa ai grija ce mananci eu am macat doar supa cu paiul pr. o sa te deranjeze rau de tot, dar dupa aia o sa te obisnuiesti.Sa ai grija sa iti faci soldatei mici daca manaci macare uscata.Imi imi place cum arata oamenii cu aparat dentar.Nu e nici o diferenta, cum se pune e "shick". N-ai vazut acum oamenii poarta acum doar de fita(cei care nu au nevoie de aparat). Am uitat ti-l poti accesoriza cu elastice colorate.Eu il am pe roz, st si mov, verde, galben, incolor, albastru toate culorilewinking

| adydassler a răspuns:

Nu conteaz ca porti aparat dentar important ii sa iti "indrepti" dantura ca sa arate cat mai frumos...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa arati mai ciudat cu aparat dentar, dar nu trebuie sa-ti faci griji din aceasta cauza:sunt persoane(si nu exagerez)si de 30 si ceva de ani cu aparat dentar si sunt foarte respectatewinking. Parerea unui om nu mi-o fac in functie de aspectul fizic ci in functie de caracter, deci daca ai aparat dentar si cei 7 ani de-acasa, am o parere bunawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Juniper bine, nu ciudat, diferitwinkingtongue, imi cer scuzewinking.

| AnastasyaPopp a răspuns:

Eu cred ca sut curajoase si demne, nu le pasa ce zice restul lumii. Tu o sa ai dinti perfecti, nu ei!

| anamaria_5912 a răspuns:

Nu o sa arati rauwinking mai bine te gandesti: il port acum si indur putin, decat sa am un zambet urat mai tarziuwinking si eu port aparat dentar fix si nu mi se pare ceva neobisnuitbig grin a fost putin greu la inceput pana m-am obisnuit eu cu el, pentru ca era ceva nou pe dintii mei, dar sunt constienta ca este spre binele meu.deci nu ai de ce sa iti faci probleme draga mea. o persoana nu o alegi numai dupa aspectul fizic...asa ca...winking inainte cu tupeu. te pup:*