| monicaaa17 a întrebat:

In general va plac fetele mai mici ca voi,de aceeași vârsta,sau mai mari?
Pentru fete, ce vârsta ati vrea sa aibă iubitul vostru raportat la vârsta voastra?
Considerati ca diferențele de vârsta de plus 10 ani garantează o relație sortita eșecului? Care ar fi diferenta maxima de vârsta pe care ati accepta-o?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ma atrag cele mai mari din cate am vazut, cele mai mici sunt prea copilaroase in proportie de 90%, mai mult m-as enerva intr-o conversatie cu ele, tot pe a lor o tin, iar pe cele de-o varsta cu mine depinde de ele, desi le prefer pe cele de-o seama cu mine mai mult, daca sunt mai mari s-ar vedea diferenta, daca sunt mai mici la fel s-ar vedea diferenta.

| Freya1 a răspuns:

5,6 ani mai mare.Nu vreau o relație cu cineva mai mic pentru ca am o percepție poate corecta, poate greșită in legatura cu asta.Cred ca exista posibilitatea sa nu fie la fel de matur pe cat imi doresc.
Iar mai mare de 6 mi se pare exagerat.Adica 10+ deja mi se pare mult si nu pot sa fiu atrasă de cineva asa înaintat.

| SilentRain a răspuns:

Acceptabil pentru mie e 5 ani mai mare maxim, 2 ani mai mic, nu prea ma omor eu după copii sa zicem ca ar fi o excepție...
Consider ca multe relații cu o diferență mare de ani, eșuează din cauza nivelului de maturitate, și mentalitate, puține rezista și asta datorita unui compromis venit din partea unui partener

| siriusblack98 a răspuns:

In general imi plac cele de varsta mea. Daca nu e de aceeasi varsta atunci trebuie sa fie mai mare (maxim 5 ani).Mai mici este categoric exclus.Mult prea imature majoritatea.Nu am ce sa invat dintr-o relatie cu una mai mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de caracter, nu mă prea interesează vârsta. Sunt și femei mature dar care au maturitatea unor copile de 12 ani. Cum sunt și copile cu care ai ce vorbi.