| ℛąin a întrebat:

Care e diferența maximă de vârstă pe care ați accepta-o într-o relație?

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

3 ani.

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu mă limitez cu superficialităţi irelevante gen vârstă.

| RAY a răspuns:

Eu cum nu caut asa ceva, spun ca daca ar fi sa fac sex cu una pe banii as face cu una pana in 35 de ani maxim

| Drimmero a răspuns:

Te referi intr-o relatie a noastra sau intr-o relatie asa aleatorie? Fata in primul rand ar trebui sa fie majora ca sa poata avea ceva varstnic pe langa ea, si cand ma refer la varstnic, ma refer la un adult si nu la un mosneag!

| ℛąin explică (pentru Drimmero):

Mă refer la relația ta.

| Drimmero a răspuns (pentru ℛąin):

Habar n-am/

| ℛąin explică (pentru Drimmero):

Păi nu ar conta nici măcar puțin dacă ar fi să zicem cu 12 ani mai mică sau mai mare decât tine?

| Drimmero a răspuns (pentru ℛąin):

Diferenta prea mare... Nu sunt pedofil si nici nu caut vreo babeta!

| T0T a răspuns:

Nu mă interesează strict vârsta, mă interesează ca acea persoană să respecte niște standarde care desigur sunt date și de vârstă dar care la fiecare se manifestă în mod diferit în funcție de o anume vârstă.

| justanotheruser99 a răspuns:

Cred ca maxima ar fi undeva la 5 ani. Daca depășește nu cred ca mai e vorba de dragoste, poate de interese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. Daca ma indragostesc nebuneste nu ma mai intereseaza varsta ci felul in care gandeste si cum ne intelegem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine ar fi 5 ani, dar consider ca n-ar trebui sa tinem neaparat de principiul asta, adica daca ar fi o diferenta de 6-7 ani dar fizic si pshic ne-am intelege si ar fi totul bine si frumos, nu vad unde ar fi problema.

| TURB0X a răspuns:

15 ani.

| Sorryeees a răspuns:

Eu 2 sau 3 ani pentru ca e bine ca persoana iubita sa fie aproape de varsta ta...te intelegi mai bine....si e mai ok nu pot sa explic

| pisalogspecialist13 a răspuns:

Depinde de la ce varsta plecati amandoi!
In general nu conteaza, dar de la o varsta!