| DEBrown a întrebat:

In legatura cu credinta si cu Dumnezeu, voi credeti ca pe 21.12.2012 va fi sfarsitul lumii?big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 21. 12. 2012, la ora 12, 12 minute fix! Sau la 21, 12 sau...

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In pare rau sa te dezamagesc dar stramosii mayasi nu au prea mare legatura cu Dumnezeu. Ei venerau pe alti zei, erau politeisti. Tu crezi ca Dumnezeu ne-ar zice:"Oamenilor fiti pregatiti ca pe 21. 12. 2012 la ora 11 gata muriti cu totii.Va zic asta sa fiti naibii mai buni ca in ultima vreme a fost ceva trafic la subsol"laughing
Ce naiba? Nu. Iarba rea nu pierebig grin

| OanaG a răspuns:

Sfarsitul va fi pe neasteptate, nici noi nu vom sti, ne luam aiurea dupa Iliuta, Mosul ala cum il cheama care apare la Otv.cu ouale lui de Pasti[ne baga in sperieti]. Doar D-zeu va sti cand va fi :*

| Dominicc a răspuns:

Da

| LuS[z] a răspuns:

Nu am mai spus-o nimeni nu stie

| adi4ever a răspuns:

Am fata de dobitoc sa cred?thinking

| YLLL a răspuns:

Unii spun ca da, unii ca nustraight face
Nu stiu ce sa mai cred.:sad
Profesoara mea de engleza a spus ca in acea zi se vor alinia planetele sau ce.straight face
Ceva se va intampla in acea zi dar nu stiu ce.happy

| BeT a răspuns:

Sfirsitul Omeniri nu va fi, dar al treilea razboi mondial sigur va fi.Acest razboi va dura 7 ani si vor fi peste 4 miliarde de morti.Va porni din Iran si se va raspindi pe intreg globul.

| BeT a răspuns:

Pt.curiozitate voastra va spun un secret:da, da-Creatorul, ne-a spus cind va fi sfirsitul pentru.asta adevarata biblie-Tanahul, este codificat! Si ne mai transmite ca a construit lumea pentru. 6000 de ani, iar dupa vechiul calendar care a inceput odata cu creatia lui Adam, sintem in anul 5770.In cei 230 ramasi trebuiesc sa se petreaca 3Lucruri:1. Ultimul Razboi, 2.Venirea Eliberatorului(Mesia)3. Iar dupa 40 de ani de la venirea Eliberatorului, va fi invierea mortilor.etc.etc

| Oanny a răspuns:

Nu e adevarat doar niste aberatii...straight face

| alexaalexandra a răspuns:

Da vom murilaughing
asa cum au zis ca si in 2005-2006 murim laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate stii nimeni sigur. cert e ca va fi... poate fi maine sau peste 1000 de ani... oamenii nu vor stii dinainte ce se va intampla!

| Gogutzu a răspuns:

Exact... Dumnezeu nu va lasa omul sa afle cand e sf lumii
Succes!tongue

| deyanne a răspuns:

Nu cred

| dulshica a răspuns:

Pai eu una nu stiu ca nu sunt clarvazatoare... dar am si eu o curiozitate.la OTV ai vazut asta despre sf lumii? laughing

| soryynaa a răspuns:

Nu e advlaughing