| MoNyKa66 a întrebat:

In ora de matemati eu si cu un coleg la tabla,cand a iesit ultuml coleg de al meu la tabla, domn' profesor ia pus o intrebare: "Cat face 8X9=?" El raspunde: "62 domn' profesor" Proful: "Cat? Gresit, cine imi poate raspunde?" Am raspuns eu: "72 domn' profesor"...Atunci el s-a facut de ras la toata clasa.E pe a patra si noi am invatat tabla inmultiri de pe a treia.Nu stiu cea fost cu el.Deci ce spuneti de un elev de clasa a IV-a sa nu stie tabla inmultiri?

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar tu, ce parere ai de un elev care scrie "inmultirii" cu un singur i?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce te macini degeaba pe tema asta.
I se poate intampla oricui sa nu stie, chiar si mie mi s-a intamplat.Asta nu inseamna ca ii esti superioara acelui coleg, ci ca ai fost mai atenta, mai pe faza.

| MoNyKa66 explică (pentru anonim_4396):

Da dar voi stiti ce prosti indruga si la alte ore e mut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MoNyKa66):

Dar de ce te preocupa in mod special?winking

| MoNyKa66 explică (pentru anonim_4396):

Nu phbbbbt

| anonim_4396 a răspuns (pentru MoNyKa66):

Ok.Treaba lui de ce nu a invatat sau nu a stiut.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care-i rostul postarii asteia, voiai sa te lauzi?

| mariuseu12 a răspuns:

Hmmthinking interesant... oricum o iei nu e ceva de ras adica cateodata si eu ma mai blochez cand vine vorba de tabla inmultirii si sunt in clasa a 9a se poate ntampla oricuibig grin si incercati sa.l mai ajutati din cand in cand ca poate de la colegii lui intelege mai bine big grin