| anissiaa2219 a întrebat:

In prima noapte am visat că am găsit o piscină, am ajuns acolo și m-am decis să mă schimb pentru a intra în apă, in momentul când am intrat în apă simțeam cum cineva mă trage in jos și nu pot ieși la suprafață iar când m-am uitat în jos nu vedeam fundul la piscinii(parea că sunt în mare) deși știam că e un vis incercam să mă trezesc, dar parca nu puteam face nimic, nu mă puteam mișca, nu puteam respira dar în același timp îmi simțeam frica, simteam cum toată apa aceea îmi intră incet, încet în corp, iar la un moment dat când am închis ochii m-am trezit, dar în alt vis. Eram întinsă pe un pat și deasupra mea era cineva care mă ștrangula (cel mai groaznic lucru era când m-am trezit dimineață și aveam câteva urme pe gat).
In a doua noapte am visat că sunt urmărită de o persoană, era mama mea, i-am văzut fața și parcă încerca să mă oprească din ceva, țipa și alerga după mine să mă opresc, eu speriata am tot alergat și la un moment dat am simțit cum m-a lovit o mașină iar dimineața când m-am trezit aveam puțin sânge la nas.
Îmi poate explica va rog cineva ce înseamnă asta și de ce?
Mi-e foarte frica sa mai dorm, dorm mereu cu lumina aprinsa și somnul meu a devenit din ce in ce mai scurt

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa discuti cu un psiholog!

| anissiaa2219 explică (pentru Violleta2022):

Mi as dori, dar am persoane langa mine care nu îmi permit să mă duc, ei spun că nu am nevoie ca nu trebuie să mă mai gândesc, dar ce pot sa fac sa elimin gândurile când îmi vorbesc în cap non stop?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anissiaa2219):

In cazul asta mergi si vorbeste cu un preot, la biserica, te va ajuta sa spui ce ganduri ai si sa iti faci curatenie in ele, intelegand ce se intampla cu tine.

| SilentRain a răspuns:

Frumos nume
Visele nu înseamnă nimic

| anissiaa2219 explică (pentru SilentRain):

Mulțumesc, câteodată visele sunt realitatea

| SilentRain a răspuns (pentru anissiaa2219):

Daca tragi legale, da