| nutz59 a întrebat:

In primul rand La Multi Ani tuturor! In al doilea rand vreau sa le multumesc tuturor celor care mi-au dat raspunsuri utile cum ar fi cele dat de Preda_Catalin_1983.Cum pot afla numarul de tele fon al unei persoane din Germania daca ii cunosc numele, prenumele si adresa? Va multumesc anticipat

12 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

In cazul in care ii cunosti absolut toate datele il gasesti aici http://www.dastelefonbuch.de/

| nutz59 explică (pentru emilitalia):

Multumesc mult de tot mi-a fost de mare folos adresa pa care mi-ai dat-o

| emilitalia a răspuns (pentru nutz59):

Nu ai pentru ce. Ma bucura faptul ca pot fi de folos.

| nutz59 explică (pentru emilitalia):

Salut,mai am o rugaminte la tine, ai idee la ce adresa pot gasi un fel de Pagini Aurii in Germania si poate imi poti spune cum por gasi ziarele de mica publicitate din Germania, eventual si cum pot da anunturi gratuite in ele.Multumesc anticipat si scuze ca te bat la cap insa vad ca tu chiar sti si dai raspunsuri pertinente si folositoare

| emilitalia a răspuns (pentru nutz59):

Acum am citit ceea ce ai scris (23.58) si promit ca maine am sa raspund.

| emilitalia a răspuns (pentru nutz59):

Paginile aurii le gasesti aici http://pagini-aurii.cybo.com/DE/ dar in ceea ce priveste mica publicitate, nu stiu ce anume te intereseaza de acolo asa ca daca vei cauta pe google chrome "mica publicitate Germania" ai sa gasesti o gramada de chestii care te pot interesa in diverse domenii. Succes.

| nutz59 explică (pentru emilitalia):

Multumesc mult inca o data, o intrebare mai am si gata, nu te mai bat la cap.Eu de fapt caut un loc de munca afara, vorbesc fluent engleza si bine germana si nu are sens sa apelez la firmele fantoma de plasament de la noi, ai vreo idee in sensul acesta? Chiar daca nu oricum iti multumesc mult pentru ajutorul acordat, toate cele bune!

| emilitalia a răspuns (pentru nutz59):

Esti F sau B?

| nutz59 explică (pentru emilitalia):

Sunt barbat Emil si am mai lucrat in Germania cam stiu ce inseamna

| emilitalia a răspuns (pentru nutz59):

Ma bucur de cunostinta. Singurul sfat pe care il pot da in afara de firmele fantoma unde si eu am luat teapa pana sa plec in Italia este sa incerci sa cauti in site-ul Eures care este de stat. Altceva.......Bafta multa (si eu caut sa plec iarasi)

| nutz59 explică (pentru emilitalia):

Scuze,sunt nepoliticos, numele meu este Dan.Multumesc,insa cred ca am gasit(datorita tie). Este relativ simplu, intri pe pagini aurii la categoria servicii si gasesti acolo atat firmala care te intereseaza cat si agentii din tara respectiva de plasare a fortelor de munca, nu ramane decat sa te pui oe scris, tradus si trimis CV-uri sau contact direct telefonic firmele care te intereseaza.Eu cred ca sunt sanse destul de mari daca cunosti limba tarii respective.Multumesc inca o data si multa bafta!

| emilitalia a răspuns (pentru nutz59):

Mersi la fel si ma bucur ca am putut sa ajut pe cineva.Eu raman sa caut tot pentru Italia deoarece limba germana este o necunoscuta pentru mine plus ca in Italia am acte.Sa auzim numai de bine si inca o data succes.