| RAY a întrebat:

In procente cat de mult credeti in Teoria evolutiei? Stiti ce inseamna Teoria evolutiei?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred in teoria evolutiei, organismele doar se adapteaza la mediu in timp pentru a supravietui, daca ar trai un stramos de-al nostru intr-o viata cum o avem noi probabil s-ar intoxica si ar muri in foarte scurt timp.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Pai de asta ne-am adaptat sa ne intoxicam, pe naiba omul nu este adaptat la viata moderna, nu vezi cate boli sunt

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asta si inseamna teoria evolutiei organismele doar se adapteaza la mediu in timp pentru a supravietui

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pãi da dar inainte omul era perfect alineat cu natura, eram culegatori, dupã am devenit si vânãtori, agricultori. Ne-am mai si modernizat Cu tehnologia, din perspectiva mea asta e involutie nu evolutie.
https://img00.deviantart.net/4728/i/2010/049/7/c/involution_by_yamiryuk.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in evolutie, dar nu in teoria lui Darwin.

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Da, știu ce înseamnă și nu, nu cred. Deci ar veni 0% laughing

| RAY explică (pentru AllyAlexandra20):

Stii pe naiba, sa spui asta cand te racesti

| AllyAlexandra20 a răspuns (pentru RAY):

Nu cred că știi mai bine decât mine ceea ce știu sau nu happy Plus că tu ai pus întrebarea, iar eu pur si simplu ți-am raspuns. Puteai vorbi mai frumos.

| RAY explică (pentru AllyAlexandra20):

Am scris nu am vorbit, cum poti nega un fapt stiintific, in fine, cand te racesti sistemul tau imunitar lupta impotriva acelui virus, sistemul imunitar este mostenirea evolutiei, sa isi cumpar un trandafir sa isi treaca supararea?

| AllyAlexandra20 a răspuns (pentru RAY):

Observ că ai chef să te cerți pe tema asta, dar eu nu am dispoziția necesară. Doar două lucruri spun și ai scăpat de mine big grin
În primul rând, este o teorie, o presupunere și sunt multe argumente și dovezi care zdruncină acest "fapt", cum îl numești tu.
În al doilea rând, mai citește Biblia happy

| RAY explică (pentru AllyAlexandra20):

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Evolu%C8%9Bie
in stiinta teoria inseamna fapt stiintific, biblia nu spune ca evolutia nu e adevarata, biserica catolica a acceptat teoria evolutiei