| vlad88 a întrebat:

Intel core i5 2430m vs Intel core i5 ivy bridge 3210m.Care este diferenta dintre aceste 2 procesoare? Sau mai bine zis care este diferenta dintre i5 ivy bridge si i5 sandy bridge? Care este mai potrivit pentru un laptop? Multumesc

1 răspuns:
| Dexter_Ciprian_1994 a răspuns:

I5 sandy bridge e mai bun...atat pot spune am avut i5 sandy bridge si i3 simplu ivy..nu se compare ..sandy adica tot de la Intel cele mai bune procesoara zic dar sandy bridge e o versiune mai noua gen tu folosesti W XP si eu W7