| SeeDifference a întrebat:

Intrebare adresata tuturor:
Ce fel de baieti/fete va plac?
ex: Imi plac fetele mai vagaboande, sincere cu simtul umorului, frumoase si nu neaparat in tinuta decenta.
P.S. Nu imi plac curvele!

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Toate cele bune.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru bursuc001):

Fara suparare, da' site-ul asta e rocket science? Toti adminii devin pandari? Daca tot respectam asa mult regulile, hai sa nu mai lasam toti agramatii sa posteze.

| bursuc001 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Bună!

N-am înţeles care-i "problema" ta...
Din punctul meu de vedere ai dreptate în privinţa postărilor "agramate", dar ar fi mai BINE să te uiţi puţin şi la "gramatica" ta.

Oricum, având în vedere că Adminii sunt foarte PUŢINI comparativ cu volumul MARE de lucru ( şi multitudinea întrebărilor ), este evident că aceştia NU fac faţă şi NU reuşesc să mai excludă şi postările incorecte gramatical!

Totuşi, dacă "studiezi" Regulamentul şi "Întrebări Frecvente", constaţi că este OBLIGAŢIA userului să posteze mesaje scrise CORECT!

O zi frumoasă.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru bursuc001):

Chiar te rog sa-mi dai un exemplu unde nu am scris corect gramatical. happy Gramatica nu e a mea sau a ta.hee hee.

| bursuc001 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Exemple - te citez :
"zilele indragostelii" - http://www.tpu.ro/......de-import/

"shoareci de biblioteca" - http://www.tpu.ro/arta-si-cultura/avem-shoareci-de-biblioteca-pe-site/

"Evident ca daca ia ceva nepotrivit ii vor face mai mult rau decat bine." - http://www.tpu.ro/......-sa-ti-le/

"Doaaaamne" - http://www.tpu.ro/......-adevarat/

"Cu pla." - http://www.tpu.ro/......-de-citit/

Şi, mai sunt...

S-au "inventat" semne de punctuaţie, se începe o propoziţie cu literă mare, s-au "inventat" diacriticele, etc.

Oricum, NU este "rolul" meu să vin să te corectez, dar atunci când "critici" pe cineva, e mai corect să te uiţi întâi la tine...

Toate cele bune.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru bursuc001):

Dumnezeule, tu mi-ai citit toate postarile? Sunt cateva sute bune.Vezi sa nu dezvolti o obsesie pentru mine. Vezi ca exemplele selectate de tine nu sunt bune. Eu am cerut greseli gramaticale. In afara de un dezacord pentru care imi cer scuze, nu exista greseli. Tocmai pentru a preintampina eventualitatea in care vine un zelos ca tine (ca sa nu spun virgin) si imi citeste TOATE sutele de raspunsuri. Nu ai ce sa gasesti. Eu vorbeam de agramati, care "nu stie" (tie trebuie sa-ti pun in ghilimele ca sa iti dai seama ca sunt sarcastica) sa puna cratima nicaieri. Stiu cum se incepe o propozitie, scriu dinainte sa te nasti tu, cel mai probabil. Cu pla e prescurtarea de la cu placere. Tu nu folosesti prescurtari? Dumnezeule (adica Doaaaaaaaaamne), cat de ipocrit esti? Si cat de Dumnezeu pe pamant te crezi? A, da. "Zilele indragostelii" era scris la misto, asa, ca sa transpara atitudinea mea persiflanta vis-a-vis de mizeria care inroseste magazinele si asternuturile virginelor. Nu ma poti corecta. Argumentul tau a fost mai praf decat Vanghelie la prima prezentare la bac. Stim amandoi ca am dreptate. A, da. Diacritice nu pun din motive obiective. Nu merita efortul pe net. Deci, da. NU ai gasit nici macar o greseala gramaticala. Stai jos, ai 4.

| bursuc001 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Atitudinea ta "spune" totul!

Poate că am eu 42 de ani, dar "tâmpit" NU sunt - aşa cum vrei tu să par!
Nici "virgin"/zelos sau alte "adjective" pe care mi le atribui tu...

Ca să nu mai spun că prin acestea ÎNCALCI Regulamentul TPU!

Eu am vorbit frumos şi NU ţi-am adresat diverse "adjective"!

Şi, NU te flata singură, că n-am stat să-ţi "verific" toate postările!
Doar ţi-am dat primele 5 exemple care "mi-au ieşit în faţă", dar ai zeci ( dacă nu sute ) de astfel de postări.

Deci, este EVIDENT nivelul tău de "cultură"...

Mai vezi ce înseamnă "agramat" la linkul :
http://dexonline.ro/definitie/agramat

De asemenea, vezi ce înseamnă "gramatica" unei limbi ( şi ce cuprinde aceasta ) :
"Gramatica unei limbi este ansamblul de reguli de folosire a acelei limbi. Același termen este folosit și pentru știința care studiază astfel de reguli, ca ramură a unui studiu mai general al limbajului, numit lingvistică. Fiecare limbă are un set specific de reguli și deci o structură gramaticală distinctă.

În mod tradițional în domeniul gramaticii erau cuprinse doar două subdomenii: morfologia (modificarea formei cuvintelor) și sintaxa (îmbinarea cuvintelor în propoziții și fraze). În prezent, lingviștii consideră ca aparținînd tot gramaticii și următoarele subdomenii, care studiază alte regularități ale limbii: fonetica, fonologia, ortografia, semantica și pragmatica.
Ortografie este un termen lingvistic care se referă la modul corect de utilizare al unui anumit sistem de scriere pentru a redacta texte într-o anumită limbă.
Ortografia descrie și definește un grup de simboluri, care se numesc grafeme și diacritice, respectiv regulile după care acestea sunt folosite pentru a scrie corect. În funcție de sistemul de scriere, aceste reguli pot include reguli de punctuație, despărțire în silabe, corectitudinea scrierii și utilizarea capitalizării."

SURSA : http://ro.wikipedia.org/wiki/Ortografie

În rest, m-am exprimat foarte CLAR mai sus!

A, să nu uit : n-am ştiut că tu ai învăţat să scrii acum 48 de ani!
"Scuze" că mi-am "permis" să-ţi atrag atenţia asupra greşelilor tale...

La noi, la români este o vorbă/proverb : "Vezi paiul din ochiul altuia şi nu vezi bârna din ochiul tău!"

| Pitzipoanca a răspuns (pentru bursuc001):

Imi pare rau pentru tine. happy. Sanatate.

| bursuc001 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Pentru "mine" NU are de ce să-ţi pară rău!

În schimb, tu eşti "irecuperabilă"...

Sănătate şi ţie.

O zi frumoasă.

| florynsoare a răspuns:

Imi plac fetele frumoase, care sunt cuminti dar sa se imbrace si frumos