| AndrejO a întrebat:

Intrebare cam stupida, dar daca am rupt patul la un hotel, trebuie sa platesc eu? Sunt in Brasov 2 zile si astazi dupa ce am venit in camera m-am aruncat in pat si efectiv s-a rupt. S-a auzit un zgomot puternic si m-am trezit ca sunt pe jos aproape. Nu prea stiu ce ar trebui facut acum? Sa merg si sa imi dea alta camera?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mergi si fa scandal ca ti-au dat un pat defect. Daca ramai asa si nu spui posibil sa te puna sa il platesti dar daca o sa te vada suprarat ai sanse foarte mari ca ei sa se poarte frumos cu tine. Pana la urma nu ai 150 kg ca sa zici ca numai tu ai fost de vina, nu?

| AndrejO explică (pentru Bondarel99):

Uita-te la poza mea mai intai poate, am lejer peste 150 de kg laughing

| RAY a răspuns (pentru AndrejO):

Nu spune nimic, pleaca si asta e

| Bondarel99 a răspuns (pentru AndrejO):

Chiar nu m-am gândit la asta, scuze laughing
In cazul asta poți sa nu spui nimic dar de obicei se cere și un nr de telefon sau alte date când te cazezi și e posibil sa te caute după aia. Dar nu pot fi siguri ca patul nu era rupt dinainte așa ca mai bine nu le spui nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, trebuie sa platesti toate stricaciunile produse in camera de hotel.
Cum nu te-ai asezat asa cum ar afce un om normal, ci te-ai trantit, este clar ca tu ai produs stricaiunile, si esti bun de plata.