| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru barbatii de pe TPU. Voi de ce fel de femei sunteți atrasi?

Lasand la o parte personalitatea, care este cea mai importanta de altfel, vreau sa fac un sondaj, sa vad cam ce tip de femeie este cu adevărat atragatoare pentru un barbat din punct de vedere fizic, de aceea se dedica doar bărbaților si as vrea sa raspundeti la întrebările de mai jos, in ordine: 1) culoarea parului (bruneta, blonda, satena, roșcată, vopsita in mai multe culori sau vopsita intr-o culoare nenaturala ex roz, verde, albastru) 2) culoarea ochilor (caprui, verzi, albastri, negri) 3) culoarea pielii (foarte alba, naturala, inchisa, neagra sau bronzata) 4) buzele (foarte subtiri, normale, groase natural sau injectate) 5) parul (drept, ondulat sau cret) 6) parul (scurt, mediu sau lung) 7) sanii (mici, medii, mari) 8) fundul (mic, normal, mare) 9) corpul (foarte slaba, slaba, normala, supraponderala, grasa) 10) inaltimea (sub 1.50, intre 1.50 si 1.60, intre 1.60 si 1.70, intre 1.70 si 1.80, peste 1.80) 11) hainele (aici descrieti o tinuta care face o femeie sa fie atragatoare, fara cosrum de baie, costumul Evei, lenjerie etc. ati prins ideea) 12) costumul de baie (ce costum de baie sa poarte o fata ca sa va fie pe plac atunci când sunteți pe o plaja) 13) lenjeria intima (descrieti lenjeria intima perfecta pentru voi) 14) machiajul (descrieti machiajul preferat de voi la o fata) 15) unghiile (descrieti lungimea si culoarea ojei).

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sondajul tau e unul pentru subiectivism nu pentru ceva general, daca intelegi ideea.

Mie unul imi plac blondele si brunetele, am observat ca-mi plac cretele mult, intorc capul dupa ele, dar nu conteaza extrem de mult forma parului si nici culoare. Imi plac tipele micute de inaltime, pentru ca nici eu nu sunt foarte inalt si ca sa fim proportionali ca inaltime, nu sa fie ea mai inalta decat mine. Hainele, imi plac atat tipele imbracate sport, dar si acele tipe imbracate incat sa scoata feminitatea la iveala, nu neaparat formele, dar sa aduca acel sex appeal la iveala.
Restul de machiaje, oje, ruj si d-astea las la atitudinea ei, aia nu e treaba mea,, nu ma pricep la d-astea.
Am si o slabiciune la ochii albastri, sunt rari de tot.

| Hammurabi a răspuns:

Blondă cu țâțe mari.
13) fără lenjerie intimă

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Bărbații sunt diferiți, sondajul tău nu duce nicăieri, și scuze, dar trebuie să fii foarte tristă ca să îți modelezi viața după cum le place altora laughing.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Apropo, nu cred că-i pasă cuiva de ce ai înșirat acolo, în general îți dai seama dacă îți place o femeie când o vezi, nu umblă nimeni cu listuța după el: are aia, n-are aia laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce Sondaj sa faci, doar nu stau sa analizez fiecare particica din ea. Dacã ma atrage ma atrage si in haine de mãicuta.

Parul natural, nu vopsit, sânii nu conteaza, farã botox sau implanturi, fund normal sau fit(nu mare), nu grasa si intre 150-170cm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca te-ai complicat foarte mult.Mai ales spre final. Daca fata e desteapta e de-ajuns - asta inseamna ca ai cu cine vorbi,iar daca mai e si bunaciune pe deasupra, te-ai scos pentru toata viata.Ce mai conteaza costumul de baie si machiajul? Sau cu ce parfum isi da? Daca e desteapta e clar ca e si ingrijita si curata si vrabiuta e data cu ce-si cumperi de la Avon, in pat stie sa faca trucajele alea din filme, iar la bucatarie sigur se va pricepe sa fiarba doi cartofi si un ou, sa faca o salata.Bine,aia pot s-o fac si eu, n-o mai deranjez pe ea, mai ales când nu se simte bine ca are pasarica accidentata, ca n-a pastrat distanta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Culoarea parului:Roscata?, dar cam indiferent
2. Ochii albastrii
3. Pielea:Foarte alba
4. buzele"foarte subtiri
5.Parul :drept
6.Parul lung
7.Sanii :medii
8. Fundul: mic
9.Corpul: Foarte slab
10.Inaltimea:intre 1.50-160, sau sub 1, 50 (greu de decis)
11..Jeans (merg si colantii)
12:Bikini
13.Chiloti normali, sau bikini, dar nu tanga
14. Fara machiaj special
15. Unghii rosii

Iar pentru ceilalti useri care au comentat mai devreme, de ce nu ati putut raspunde direct obiectiv la intrebare. Este oconversatie chiar de nota 10

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In sfârșit cineva care a dat un răspuns pe măsură. Au dreptate cei de mai sus, insa au dus-o unde nu trebuie, eu nu caut sa fiu marioneta celorlalti sau sa arat ca "fata ideala", e doar o curiozitate. Cu siguranță daca ar fi fost invers, adică fetele sa fi dat răspuns la "baiatul visurilor" imediat toți ar fi dar un seen. Asta nu inseamna nimic mai mult. Multe fete tind sa creadă ca "perfecțiunea" consta in sani mari, fund bombat, buze carnoase și ajung sa arate ca niste travestiti facandu-si operatii estetice, la fel și în cazul bărbaților, care sunt de parere ca mușchii dau gata orice femeie, lucru total fals. Marea majoritate prefera corpul unui barbat sa fie lucrat, dar in limitele bunului simt, in niciun caz sa fie ca Hulk. Sau cei care poarta pantaloni mulati si se aranjeaza mai ceva ca fetele.