| sopranaCadaverica a întrebat:

Intrebare pentru fete/femei. Daca un barbat v-ar deschide usa si v-ar acorda intaietate, i-ati multumi pentru gest sau credeti ca vi se cuvine si nu ati spune nimic?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii multumesc sau zambesc si dau din cap. E un gest foarte dragut si-l apreciez mereu.

| Lostlyric a răspuns:

Oamenii care nu tin la eticheta, multumesc ORICUI deschide usa si acorda intaietate. Femeile care tin la o eticheta sociala si la bunele maniere, nu trebuie sa multumeasca in cazul in care un barbat le deschide acestora usa restaurantului si le ofera prioritate. E singura regula din conduita care spune ca detii o virtute cand esti "nepoliticos" tongue

| NellieLovett a răspuns:

Eu multumesc oricui imi deschide usa.

| AleexisViol3t a răspuns:

Ii multumesc

| Señor1ta a răspuns:

Îi mulțumesc.

| Nico23458 a răspuns:

Logic că mulțumești. Daca el e drăguț cu tine și tu ar trebui sa fi drăguță cu el