| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea este simpla si putin penibila:
http://www.tpu.ro/......-fuunda-p/
cum a pus acesta fata aceasta imagine de pe imagur aici?(stiu faza cu lipitul lnkului)-intrebarea este :cum a gasit exact imaginea de care a avut nevoie? Ce trebuie sa faci?-cum a cautat aceea imagine?
Multumesc si funda celui care ma lamureste! :)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A încărcat-o de pe comp-ul ei ori de pe net. http://imgur.com/ în dreapta, la upload images, alegi de unde vrei să-ți uploadezi imaginea. Imagini de pe net știi cum să descarci? :) Momentan nu gândesc prea clar, nici nu știu dacă are sens ce-am scris... în fine, dacă ai întrebări, mă întrebi, între timp o să-mi fac o cafea(nu că ar interesa pe cineva).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adica trebuie neaparat sa le descarci in computer pentru a le putea utiliza?! Nu se poate altfel-DACA da -CUM?
Si ce e acela ''comp''?
...si inca o intrebare happy ai neaparat nevoie de cont pentru asta?
Care sunt avantajele faptului ca ai un cont pe imagur?
Multumesc!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu neapărat, poți să pui și linkul de pe internet(mai întâi dai click pe "web") dar majoritatea nu merg din cauza numeroaselor caractere de la baza linkului, îți dă eroare.
Comp=computer.
Nu e nevoie de cont. Dacă-ți faci unul, poți comenta la unele postări faimoase de pe site(imgur), poți da like sau dislike la postări și pozele pe care le-ai încărcat tu, se vor păstra în cont.

3 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Hai ca e usor. E plin fb-ul de pagini facute de fetite care pun n poze pe ora, asa ca pun ce gasesc, ce le place sau ce pun alte pagini. Respectivul user o fi vazut pe acolo pantofii aia, altfel ar fi fost vreun link cu vreun magazin de unde ii poti cumpara.