| Superior a întrebat:

Invatamantul si scoala sunt de rahat rau de tot happy. Deci, materia de clasa 4 se preda la clasa 2 din ce am vazut,de asemenea manualele in special cele de matematica (vorbesc de toate clasele, 1-8) sunt facute pe o programa scolara foarte diferita fata de programa scoala ceruta. De exemplu invatamantul face si ne da manuale de programa A,dar ei cer programa B deci ne sunt inutile manualele ce le produc anual. Tot culegeri cumparam,chiar daca invatamantul cica e ilegal happy Ce rahat mare,m-am documentat foarte bine, ba chiar profesorii mei ne-a explicat despre asta iar eu mai departe am cercetat. XDDDDD

21 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Și tu vrei să înveți înmulțirea de abia în clasa a 4-a? Tristuț.

| Superior explică (pentru T0T):

Nu la asta ma referam, ma referam ca se dau ecuatii si inecuatii grele, profesorii se plang ca copii nu prea fac fata happy

| T0T a răspuns (pentru Superior):

Inecuații și ecuații în a 2-a? Nu prea cred așa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior explică (pentru BatatorDeCovoare):

Haha happy Sunt in Bucuresti,te asigur ca scoala mea are profesori buni. Voi sunteti aia ciudati caci daca pana si profesorii mei (nu mama),profesoara mea de mate,de civica,de romana etc ne explica chestiile astea, care sunt titulare cu facultate si zic ca se faceau pe vremea lor nu se face azi, ca s-a ingreunat, vii tu sa arunci cu cuvintele. Incearca sa gandesti si in moduri diferite, uite-te in jur ca de prost organizata e scoala. Macar imi poti spune daca ai macar peste 18+ sau lucrezi undeva ce are legatura cu invatamatul? Pe deasupra,nu am zis la ce ne trebuie gramatica,am zis de ce ne trebuie o parte din ea. Adica,din gramatica ne trebuie doaaaaaaaaaaaaar sa stim sa scriem, citim, ortogramele si cate ceva ici pe colo. Nu sa analizez acasa dintr-un text de jumat de pagina toate partile de vorbire. Pierdere de timp... Si chiar daca ar fi importanta analizarea partilor de vorbire, macar sa le faca un an-doi, nu sa insiste pe ele 5 ani,in fiecare an facand recapitulare la ele,fata de ce am scris anul trecut fiind diferenta doar o observatie happy N-ar trebui sa ne ocupe timpul asta,sau daca tot o fac, macar sa ne ocupe timpul ajutandu-ne cu diferite chestii (eu nu cred ca am nevoie de asta) cum ar fi psihologie, sa ne invete sa ne gestionam timpul si banii, cum sa ne protejam, lectii de supravietuire. Daca un extraterestru te-ar rapi si te-ar pune sa analizezi dintr-un text de 100000 de cuvinte toate partile de vorbire,in caz contrar te va baga la murat,atunci DA,as invata toata romana din lume. SI da,TOATA SCOALA E TAMPITA. Iti ocupa tot timpul,abia daca mai faci ceva. Inca o data, pana si profesorii zic ca asta e programa scolara si nu avem ce face, trebuie sa continuam asa. Apropo, mie-mi place ca aduci in minte niste subiecte vechi, din ce poti vedea ca am vorbit despre materia mai incarcata si risipa de hartie in manuale.

| Superior explică (pentru T0T):

Crede-ma,am vazut cu ochii mei. Eu am facut astea in a 4-a daca nu ma insel. Si nu doar ecuatii si inecuatii, si ceva ce are legatura cu geometria, anumite probleme.

| Superior explică (pentru BatatorDeCovoare):

Da,sunt mai destept, fata de ce gandesti tu cel putin. Nu gresesc deloc, toata scoala e o coruptie, 30-40%,poate chiar 50% din ea e inutila. Viitorul meu nu e in paguba, o duc foarte bine financiar, si invat suficient pentru un viitor stralucit, chiar daca nu inteleg de ce invat rahaturi in mare parte, o fac sa nu ajung pe strada. Intelegi? :O

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru Superior):

Mama e profesoară și mi-a spus cum acum e materia mult mai lejeră ca atunci. De asemenea toți profesorii mei au zis și zic la fel. Îi cred. Mi-a dat și exemple de niște lucruri ce tu nu vei auzi nici după 12 clase la matematică. Nu ai habar ce se făcea pe atunci.

| T0T a răspuns (pentru Superior):

Am fost și la niște ore din gimnaziu. E foarte lejer. De asemenea evaluările banale rău de tot. Materia e prea lejeră chiar.

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Superior):

Evident ca materia s-a ingreunat. Vrem progres frecand menta?

| Mayhem666 a răspuns:

Iar intrebarea ta este?

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Ah,scuze. Deci de ce scoala este organizata intr-un mod asa penibil?

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Invatamantul asta chiar e de rahat de ce poti tu sa faci?

| Superior explică (pentru Doarunaltutilizator):

Vroiai sa pui "da ce poti tu sa faci?"

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Superior):

*voiai

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Cu gandirea ta materia va fi mereu grea. Vrei sa stai in clasele primare 8 ani pana strabati materia actuala? Ajungi oale si ulcele pana termini facultatea.

| Teffan a răspuns:

Iar te plangi ma de scoala?
A cata postare e asta, pe subiectul asta?

| Superior explică (pentru Teffan):

Vad ca sunteti toti asa de sparti incat nici nu citi intrebarea happy Nimeni nu m-a lamurit cu manualele tiparite degeaba pe o programa veche pana acum happy

| Teffan a răspuns (pentru Superior):

"Vad ca sunteti toti asa de sparti "

As vrea eu sa fiu spart.

Sunt treaz, din pacate.

Răspuns utilizator avertizat