| MeimeiPinguinu a întrebat:

Jocul preferat al copilariei? happy

30 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De-a construitul caselor în tufișuri din pături și tot ce poate fi găsit și reinventat și de-a designer-ul păpușilor sau copiilor mai mici de prin vecini, care aveau curajul să fac pe ei experimente (să-i vezi cum își speriau părinții...).

greece12
| greece12 a răspuns:

...Peci!
Stii ce este "peci"?happy

| MeimeiPinguinu explică (pentru greece12):

Nu,nu am mai auzit de acest joc pana acum. happy

| greece12 a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

E jocul cu elasticul, cu pedepse.happy
Convertisem jumatate de cartier si toata scoala, pana si la sport jucam...peci!happy
Ani fara griji...cel mai naiv "dolce far niente"...
Iti multumesc pentru zambetul pe care mi l-a adus intrebarea ta.happy

| MeimeiPinguinu explică (pentru greece12):

Aha.Oricand happy
Ce dor imi e de copilarie..As vrea sa fiu din nou copil macar pentru o zii happy

| greece12 a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

...toti am vreahappy

| MeimeiPinguinu explică (pentru greece12):

Da.

| Dumnezău a răspuns:

Mie-mi placea Piticot.Da, imi placea mai mult sa joc prostii pe tablite, decat sa o ard aiurea alergand si topaind.

| Trolli a răspuns:

Îmi placea foarte mult să mă joc șotron.

| MeimeiPinguinu explică (pentru Trolli):

Da si mi-e, imi este dor sa ma joc happy

| MeimeiPinguinu explică:

Da,ce frumos era..Cat ma suparam cand picam eu sa fac ochii laughing.

| MeimeiPinguinu explică:

sad Ce frumos

| pyma a răspuns:

Ciocolata big grin.

| IooMar a răspuns:

Prinselea pe culori!

| Antonia50 a răspuns:

Imi amintesc si ne jucam prinselea cate 6 si jucam ne certam. ne impacat si eram vaste 6-15 rolling on the floor

| PotcaPădurii a răspuns:

Nu te supara frate sau Monopoly...

| Vix999 a răspuns:

Elasticul si melcul (asta era un fel de sotron dar mult mai complex ) laughing)

| MeimeiPinguinu explică (pentru Vix999):

Si noi jucam toata ziua melcul si stron.Ce dor imi e de copilarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baba-oarba dar in turn dala de metal in forma de patrat...cu multe patrate goale in interior, imi cam scapa numele, si foarte inalt.

Dar si cataratul prin copaci era printre preferate.puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferite jocuri de carti pe porunci, aveam niste porunci in mine de te lasa mintea tongue, numai mintea mea putea sa bubuie asa ceva laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ma jucam, doar bateam copii. Fists of the Devil mi se spunea, la gradinita.

| AndyLavy a răspuns:

Hmm. Pititea. laughing mie imi placea cel mai mult. Ne strangeam multi si ne jucam noaptea tarziu tongue Asta mi s-a parut cel mai distractiv. Restu erau mai banale.

| millyca a răspuns:

Gardiana 10 - tot un fel de "prinselea" era, doar ca cei pe care ii prindeai treceau de partea ta.

| Stella17 a răspuns:

Buna eu jacam la 10 ani prinsa noaptea stateam cu fetele si baietii pana la 22 si jucam prinsa pe intuneric chiar si acum mai joc si am 12 ani.

| MeimeiPinguinu explică (pentru Stella17):

Frumos,multi inainte happy

| Stella17 a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Multumesc, dar tu ce jucai?

| MeimeiPinguinu explică (pentru Stella17):

Sotron,melcul si v-ati ascunselea erau printre preferatele noastre happy
Inafara de acestea mai jucam volei, fotbal, flori fete si baieti melodii sau cantareti (asa se numeste jocul), sau ne credeam persoane celebre si foloseam frunzele din copaci pe post de bani happy

| IuliaMihaela20 a răspuns:

Pititea, noaptea in vacanta :X:X sau fotbal, fetele ( eu si inca o fata laughing ) stateam pe o bara si ne uitam la meci iar baietii trageau intr-o poarta laughing

| becouse a răspuns:

Dea vatea scunselea!