| visarion a întrebat:

La 11 ani poti fi considerat copil sau deja treci la adolescent? Voi ce spuneti? Poate incepe adolescenta de la 11 ani?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți fi considerat, dar nu o să te considere nimeni așa.

| Celcestietot a răspuns:

Interzis copiilor sub 12 ani... de la 12 până la 18 ești adolescent.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu inca la 11 ani m-am simtit copil, la 12 ani am simtit ca incep sa depasesc aceasta stare dar adolescenta in adevaratul sens al cuvintului doar de la 13 ani m-am simtit.

| siriusblack98 a răspuns:

Eu stiam ca adolescent esti de la 14 ani, iar la 11 ani esti copil.In unele tari totusi esti considerat adolescent de la 10 ani, pana la 21, ceea ce mie personal mi se pare o prostie. Dupa mine adolescenta incepe la 14 si se termina la 18-19 ani. Dupa aceea esti adult.Mi se pare o prostie sa consideri o persoana de 10-11 anisori un adolescent si nu un copil, cand nici buletin n-are macar.