| ffdgggty a întrebat:

La ce sint bune cartile?

Răspuns Câştigător
| crisu2012 a răspuns:

La ce carti te referi? La clasicile carti scrise de un autor care ne imbogatesc vocabular, ne acorda liniste si uneori intelegere, pot inlatura plictiseala si nu uita ca te ajuta de multe ori sa treci peste momente dificil din viata si care iti dezvolta imaginatia? Sau cartile de joc, cele care nu au nicio importanta majora in viata noastra, care te relaxeaza, te fac sa pierzi banii si apoi sa ai ganduri de sinucidere? Sau cartile de credit cele care la inceput au bani, apoi nu si iar au daca le alimenteaza cineva si care te ajuta sa cumperi diferite chestii.

2 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

De credit?

| adinaciosescu a răspuns:

Pentru citit ca sa-ti formezi o cultura generala, sau pentr a juca poker sa castigi sau sa pierzi bani.