| ANAHsneaman a întrebat:

La ce sunt bune cartile? voua ce va transmite acest mesaj?happy

4 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Sunt bune la poker, macao, razboi, etc laughing sau ai intrebat de cartile de citit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cultura! ce zici?

| fdhgcvnb a răspuns:

Buna! Ar fi prea multe de explicat.Dar mereu pun in comparatie un film cu [,] cartea dupa care s-a facut respectivul film.Sunt multe aspecte placute la film,insa,dupa parerea mea[aici depinde de carte/film,nu mereu e la fel]in majoritatea cazurilor castiga cartea,pentru ca imi pune imaginatia la incercare, descrie mai bine sentimentele si intamplarile, imi lasa timp sa savurez momentele favorite pana ma cearta mama ca tocesc pagina cu privirea si imi pot imagina infatisarea personajelor si intamplarile asa cum doresc.Asta este o mica parte din,,la ce sunt bune cartile,, in viata mea.Ti-as mai detalia,insa sunt convinsa ca ai si tu propriile pareri, poate mai diferite de ale mele, insa cu siguranta autentice si sincere.Numai bine! happy

| ElenaMaria003 a răspuns:

Ca sa inveti ceva. sa stii sa vorbesti, sa te exprimi mult mai bine si mai frumos... Si crede-ma, sunt bune. Nu musca! Poti sa te atingi de una fara probleme.