| Aurelia_6050 a întrebat:

La ce varsta ati terminat sa va mai jucati cu papusile? Care vi se pare varsta cea mai potrivita pentru asta? Aproximativ.

Răspuns Câştigător
| Fredie a răspuns:

Buna. Haioasa intrebarea ta.happy Nu cred ca exista o regula pentru asa ceva. Fiecare dintre noi ne dezvoltam, ne maturizam diferit. Unii ajung sa si arunce papusile, jucariile la 4-5-6 ani, pentru ca asa simt ei ca e ok, pentru ca vor sa se simta mai "mari" decat sunt de fapt, samd. In general am observat ca generatiile actuale au tendinta sa se maturizeze mult mai repede decat generatia mea spre exemplu. Eu nu cred ca e ceva bun in asta, ba dimpotriva. Cred ca e frumos ca fieacre copil sa si traiasca copilaria cat mai mult posibil, pentru ca este cea mai frumoasa parte a vietii, cea care nu se va mai intoarce niciodata. Veti avea toata viata inainte pentru a fi seriosi, plini de griji, cu alte cuvinte oameni maturi. Pa, pa.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Glumesti?surprise
Am detestat papusile.Eu aveam masiunutebig grin

April
| April a răspuns:

Pe la vreo douazeci de ani. Ultima zi in care am imbracat o papusa a fost cea in care asteptam rezultatul admiterii la facultate.Eram atat de emotionata incat nu puteam face nimic altceva si manuirea acelor mici lucruri mi-a atenuat stresul. Dar cred ca momentul acesta este diferit de la persoana la persoana, de la fata la fata.Astazi cunosc fetite care nu se joaca deloc cu papusile; prefera masinute, telefoane sau orice alta jucarie mecanica.Numai bine.

| Bacemi a răspuns:

Nu e valabila si pentru baieti cu masinutele? Eu ultima oara m-am jucat acum 2 luni laughing

Am primit cadou o masinuta la 18 ani si am redescoperit-o tongue
Tin minte cand imi luam seturi si dadeam toti banii pe ele.

| Silvia a răspuns:

Pe la 10 ani.Asta credthinking

| Barajag a răspuns:

La varsta de 10 ani am incetat sa ma joc cu papusile, iar de atunci cum bine vezi in poza, ma joc cu ursii(de plus bineinteles)laughing

| lays a răspuns:

Eu am incetat sa ma mai joc cu papusile la vreo 14-15 ani.nu e o varsta la care trebuie sa renunti sa te mai joci.eu daca as primi acum o papusa.sigur as gasi ceva de facut.sa-i fac vreo hainuta ceva(asta era principal mea preocupare). concluzia:m-as juca si azi la 22 de anibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aurelia, eu inca mai bag o tura de distractie cu papusile pentru ca am partener de joaca si n-am incotro! In prima instanta, nu prea am chef, insa, pe masura ce intru in "rol", ma captiveaza!
Nu iti spun ce varsta am!hee hee