| ioanacoruga4567 a întrebat:

La festivitatea de absolvire la clasa a 12-a trebuie sa fie prezenți și părinții?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este vorba ca "trebuie", ci asa ar fi ideal, frumos si normal, avand in vedere ca asa s-a practicat in majoritatea timpurilor la astfel de activitati.

Dar nu este obligatoriu, plus ca poate unele persoane o sa vina fara parinti.

Numai bine si mult succes in tot ceea ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fi prezenti dar nu este o obligatie.

| SociopatuI a răspuns:

NU!

| Hope1992 a răspuns:

La festivitate ar trebui sa fie prezenti parinti si la oricare alta activitate care iti aduce satisfactii.
Poti chema si cativa prieteni,dar ar fi pacat sa nu iti chemi parintii la o ocazie asa de fericita,pana la urma ei se bucura cu adevarat de realizarile tale,nu ar fi corect sa ii dai la o parte atunci cand ti s-au realizat planurile. Ei au fost alaturi de tine si te-au sustinut, chiar si indirect prin mancare, acoperis, etc.
Cheama-ti parintii si bucura-te alaturi de ei, o sa le creasca inima de mandrie vazandu-te absolventa!