| Joker3134 a întrebat:

La traumatologie îți rezolva traumele?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Traumele psihice se rezolva la psiholog, iar bolile psihice la psihiatru.
Si accidentele fizice la traumatologie. Accidente la muschi si oase.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Printre altele.

''Traumatologie este specialitatea chirugicala care se ocupa cu preventia, diagnosticul si tratarea afectiunilor sistemului musculo-scheletal (oase, articulatii, muschi, ligamente, tendoane), prin utilizarea procedurilor medicale, chirugicale si fizice.''

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru Joker3134):

Alea is traume psihologice, si e altceva. Acolo psiholog/ psihiatru.

| Catrice a răspuns (pentru Joker3134):

Mă,citind asta, chiar am un Crăciun fericit laughing