| Onutzyk a întrebat:

La un film interzis minorilor un minor poate intra in cinema [sa urmareasca filmul] insotit de un adult?
Sau nu are voie deloc?

Pls rasp!

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Depinde. Filmul poate fi interzis minorilor sub 12 sau 15 ani. La inceputul unui film se comunica faptul ca minorul poate viziona filmul cu acordul parintilor. Daca filmul este interzis persoanelor sub 18 ani, parintii ar trebui sa opreasca copilul in a-l viziona, nicidecum sa-l insoteasca. Chiar daca filmul se difuzeaza la cinema (si este interzis minorilor sub 18 ani), minorul nu are acces la acel film, si nu numai din cauza ca-i interzic cei ce se ocupa cu organizarea in acel cinema, ci pentru ca ar trebui sa ii interzica parintii din start.

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Daca e interzis minorilor nu are voie sa vada filmul indiferent de cine e insotit.Bafta!

| Onutzyk explică:

Ma refer la filmul Breaking Dawn care s`ar putea sa fie interzis minorilor crying(
Da daca e asa il iau eu de pe net laughing)

| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Nu are voie minorul happy!

| Candyx a răspuns:

Sh pe mine ma intereseaza chestia asta:Twilight Zori de zi? nu?
off laughingvreau saam 19 ani dar sa nu raman in clsa 6a laughing)
nu stiu nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai happy. Eu m-am dus intr-o zi la cinema cu unchiul meu si inca prietena. Era n film de groaza big grin. Saw 3. cred thinking Si nu ne-a lasat sa intram sad.