| Elena1234456 a întrebat:

"Linia tarmului" este epitet? Asa am pus la examenul national. Ce credeti, este epitet, iau cele 3 puncte sau i le fac cadou domnului ministru big grin?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poti sa le faci cadou lui Funeriu!

| Klara a răspuns:

Nu e epitet in niciun caz, exista linia tarmului laughing Nu e o fantezie sau o chestie de infrumusetare, o figura de stil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le-ai facut cadou cand ai pus stiloul pe foaie! La naiba, epitetul e un adjectiv sau un adverb, macar atat trebuia retinut, daca nu altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este epitet