| Lupică27 a întrebat:

Locuiesc intr-un oras unde sunt numai comunisti si comuniste, e zona de asa natura unde se aduna toate leprele.
Non-stop barfesc, dusmanesc, urasc animalutele, sa nu te vada ca faci un gratar, daca te imprietenesti cu ei abia asteapta sa le spui ceva ca se imprastie vorba in tot cartierul.
Nu ai cu cine sa te imprietenesti, nu sunt femei tinere, nimic. Doar comunisti si adolescenti, ar trebui oare sa plec in alt oras? voi care stati in Bucuresti cum e acolo, e mai mult tineret? Ca aici in Pitesti e dezastru.
Am o vecina deasupra nu stiu ce dracului tot face mereu ca se aude cateodata de zici ca sparge lemne in casa, eu asa cred.
Tot orasul asta e o atmosfera de inmormantare, nu e muzica, nu sunt concerte, festivitati, nimic.

29 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e tradițional 100% românesc ))) și în străinătate este la fel,romani se urăsc mai mult ca Hitler pe evrei, au o pasiune în a îți bate joc, a face rău, a bârfi, sunt vampiri cu adevărat

| Lupic?27 explică (pentru RAY):

Asa era pe vremea lu nea Nicu, sfioneala si dusmanie la greu sa pice bine in ochii partidului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica e liniste si pace... pff vis.

| Lupic?27 explică (pentru suntserios):

Cu tine nu ma contrazic ca le sti pe toate

| Dragobeta a răspuns:

Stai in Pitesti si te plangi?
Da, e bine in Bucuresti dar nu oriunde. La ceea ce cauti tu numai sectorul 5 e bun. Mai exact Ferentari.

| Lupic?27 explică (pentru Dragobeta):

Te-ai simtit? cum ai ajuns la concluzia ca eu sunt demn de stat in ferentari?

| Dragobeta a răspuns (pentru Lupic?27):

Uite ca mi-ai dovedit ca am dreptate. Idiot ce esti!
Eu stau intr-un oras linistit. Tu vrei galagie, harmalaie si noptea. Ce altceva ti-ar fi mai potrivit?

| Lupic?27 explică (pentru Dragobeta):

Ai venit aici si ai inceput sa ma jignesti, dupa comportamentul de mahalagioaica cred ca si tu stai in Pitesti.
Am zis eu ca vreau galagie si harmalaie noaptea? esti nebagata in seama?

| MistarGoGu a răspuns:

Depinde UNDE prin Bucale ca sectorul 1 este mai " rafinat " lume buna, companii, ambasade ..etc! Cum te departezi te asigur ca Vei da de aceleiasi mentalitati subrezite! Este clar ca la Bucuresti sunt mai multe evenimente de tot felul ca de aia este Capitala!

| MistarGoGu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Aceleasi mentalitati subrezite.

| MistarGoGu a răspuns:

Depinde doar de TINE ce cauti, ce asteptări si standarde ai privind relationarea cu oamenii!
Bucuresti este un " ghiveci " cultural acum cu amestec divers moldoveni, ardeleni, olteni culti sau mai putin, străini din toata lumea lucrând pe la corporații si mediul academic!

| Lidia09 a răspuns:

"Am o vecina deasupra nu stiu ce dracului tot face mereu ca se aude cateodata de zici ca sparge lemne in casa, eu asa cred."
Poate sparge oase nu lemnelaughing. Mai bine pleacă din acel sat și găsește un sat cu oameni mult mai decenți și prietenoșihappy

| MistarGoGu a răspuns (pentru Lidia09):

Dulceață de vreo 12 ani stau in " sate " europene MUULT mai mari si cu oameni " decenti si prietenosi " Paris, Bruxelles, juma de an prin Amsterdam o leaca Copenhaga *( Danemarca ) si Malmo *( Suedia )! Pădure fara uscaturi NU EXISTA!

| Lupic?27 explică (pentru Lidia09):

Nu draga, in dormitor se aude, nu cred ca sparge oase in dormitor.
Pai asa ma gandeam si eu sa plec din ''satul'' asta dar nu stiu exact unde, trebuie sa si nimeresti zona, eventual sa ai pe cineva care sa te cheme acolo sa iti zica ba, vin-o aici ca sunt oameni ok, asa sa ma plimb eu cu cortul de colo-colo e cam aiurea.

| Lupic?27 explică (pentru MistarGoGu):

Evident ca nu exista padure fara uscaturi dar cand sunt prea multe uscaturi atunci avem o problema.

| Lidia09 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Păi da. Pădure fără uscături nu există, dar în satul în care stă Lupică după cum a spus efectiv nu are cu cine interacționa sau schimba o vorbă. Așa că dacă nu e respectat în acel sat poate să plece în altul.

| Lidia09 a răspuns (pentru Lupic?27):

Întrebă și tu de la cunoscuți să-ți propună un sat civilizat și cu oameni de treabă. Pentrucă din cunoscuții tăi poate fi cineva care o să-ți propună un loc frumoshappy

| Lupic?27 explică (pentru Lidia09):

Toti prietenii mei sunt imprastiati prin lume si s-a pierdut legatura cu ei sad

| Lidia09 a răspuns (pentru Lupic?27):

Familie/cunoscuți, nu neapărat prietenihappy

| MistarGoGu a răspuns (pentru Lupic?27):

Le aruncăm in sobita si facem caldurica in colibă!

| Lupic?27 explică (pentru Lidia09):

Nu prea am

| Lupic?27 explică (pentru MistarGoGu):

Ce rau esti gogule laughing

| Lidia09 a răspuns (pentru Lupic?27):

Nu-i rău el e realisthee hee

| Lidia09 a răspuns (pentru Lupic?27):

Sunt sigură că o să găsești ce-ți trebuie și un sat cu oameni decenți. Așa că capul sushappy

| MistarGoGu a răspuns (pentru Lupic?27):

Eu Mon Dieu sunt pâinea lui Dumnezeu pana ma calcă cineva pe bataturi ca atunci iese talibanu " din mine si se lasa cu jihad!

| Lupic?27 explică (pentru MistarGoGu):

Paai vezi gogule, de aia probabil ti se intampla des sa fi calcat pe coada, daca esti cuminte cu lumea, lumea te ia drept fraier, tine-i la distanta.

| Lupic?27 explică (pentru Lidia09):

Multumesc Lidia.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Lupic?27):

Pai am gard " electric " in jurul meu dar sunt unii mai masochisti si vor sa il sară si sa ajunga in raza pistolului meu!
Pot eu sa ii las pe masochisti fara niste dungi de curea la fundul gol? NU pot! După aia trec si la Sf.Petru *( pistol)!

| Lupic?27 explică (pentru MistarGoGu):

Gogu pistolaru laughing. Mi-am adus aminte de vremea cand mergeam la sala si purtam la gat un lantic care avea un glont atasat, bineinteles nu era real, si acum il am si un baiat pe care il cunosteam pe acolo facea mereu cand ma vedea uitati ba, a venit pistolaru laughing)