| BadAngel3 a întrebat:

Luna viitoare merg sa imi pun aparat dentar. Insa mi s-a spus ca trebuie sa imi scoata 3 dinti, pentru ca nu exista loc intre ei ca sa pozitioneze aparatul.
Eu una nu prea as vrea sa imi scot dintii, insa cineva mi-a spus ca in timp golurile acelea de la dintii scosi vor disparea, datorita aparatului.
Este adevarat? Sau o sa-mi ramana golurile?

Răspuns Câştigător
| Neptune07 a răspuns:

Iti spun din experienta ca si mie mi-au fost scosi cativa dinti (2 molari de mine si unul de pe dreapta) pentru ca dintii nu aveau loc sa se indrepte.Da, la inceput au fost gauri si da stiu ca e aiurea, dar in timp dintii se indreapta si acele goluri ar trebui sa dispara.Cel putin asa e la mine, daca nu esti sigura mergi si la alt dentist si vezi daca o sa iti spuna altceva.

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

O sa iti ramana goluri laughing. Nu stiu cine te-a mintit dar mai bine te mai duci si la alt dentist, asta iti face mai mult rau decat bine. Nu ai cum sa nu ai loc in gura, doar nu ai 40 de dinti.