| RoBeRTin321 a întrebat:

Salut.Scuzati-ma daca am gresit categoria.Am mers la dentist, iar un specialist mi-a spus ca daca vreau sa imi pun aparat dentar trebuie sa imi scoata 4 dinti ca sa mi-se faca loc.Dar problema este ca, daca imi scoate dintii si dupa imi pune aparatul o sa ramana spatiu gol acolo la dinti 2-3 ani pana ii indreapta aparatul.Ce as putea face? Dau funda celui mai bun raspuns! Este o problema serioasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Te duci frumos sa îți scoată dinții, si te împaci cu ideea, pentru ca vei avea o dantura frumoasă. Dar daca te consoleaza cu ceva cunosc pe cineva cu o problema asemănătoare ( nu și-a scos dinții de lapte la timp si i-au crescut in spate la cei de lapte, dintii noi, iar acestia i s-au înghesuit) in fine, după ce i-a scos acei dinți a durat doar 1 an sa-i se alinieze frumos (distanta era destul de mare), deci poate si la tine va fi asemanator.

| KanezuY a răspuns:

Ii zici sa iti scoata ultimile 2 masele de la fiecare rand si ar trebui sa aiba loc.In legatura cu ce ai putea face nu prea poti face nimic decat sa te obisnuiesti cu gandu asta.