| senstein a întrebat:

M-am regasit cu o veche amica toate bune si frumoase dar nu vrea sa vorbeasca, vreau sa-mi dati niste idei cum sa o fac sa vorbeasca, la telefon nu prea vrea ca cica is ai ei, o inteleg, pe mess vorbim, dar vorbesc numai eu, eu intreb ea raspunde "da, nu etc" dupa caz, dar degeaba eu vorbesc ca nu o pot scoate la vorba, mi s-au epuizat toate ideile de intrebari, am si povestit, am facut de toate dar nu reusesc, ea raspunde scurt, nu raspunde si ea sa o lungim, dupa fiecare raspuns eu trebuie sa ma gandesc ce sa ii mai zic...nu e proasta o stiu de mult dar nu o mai vazusem si ce e cel mai curios e ca ea ma oprit pe strada si era foarte vorbareata acum nimic, nu vreau sa ma bag pe ea ci sa discut si eu, vreau sa o fac sa vorbeasca si ea, sa nu mai dea raspunsuri de alea proaste, va rog sa-mi dati idei cam despre ce as putea vorbi, sa o intreb, sau sa o fac sa vorbeasca. nu vreau d`astea sexuale! asta la mine nu era o problema dar am ramas in pana, nu mai stiu ce sa-i zic ca am zis tot ce-mi trecea in minte numai ca imi da raspunsuri de te lasa masca... nai cum sa continui discutia, tre sa pun altceva.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa cum am facut si eu : spune-i sa va "jucati" un joc si o data cand vorbiti pe mess sa pui tu subiecte de discutie, iar o data ea... daca va accepta o sa fie ok o sa vezi ce ii poate mintea si mai ales daca vrea sa vorbeasca iar daca nu accepta incearca o perioada luuunga de timp sa nu mai vb nimic cu ea (abtine-tehee hee ) si sa vezi daca ea vrea sa vrbeasca

| senstein explică (pentru anonim_4396):

Ea vorbeste cu mine, dar parca are ceva, in realitate e foarte vorbareata dar pe mess la tel nu prea, chestia cu jocul merge dar tot nu vorbeste, adica doar raspunde atat, raspunsuri scurte si la subiect laughing, o cunosc de mult timp dar nu mai vorbisem de mult pana sa ma intalnesc cu ea, stiu ce ii poate mintea dar nu stiu ce are, imi e oarecum rusine sa ii zic de ce nu vorbeste sau de ce raspunde asa scurt... da-(mi)ti-mi subiecte de discutat, sau ce intrebari sa-i pun... pana la urma o scot eu la capat. cred ca vrea sa vb eu mai mult, nu-mi imaginez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru senstein):

Asa :
1. da-mi NU dati-mi
2. poti vorbi despre animale, poze, natura, incalzirea globala, despre sfarsitul lumii, despre muzica, despre prieteni (si cu asta poti sa scoti mai multe de la ea, sa vezi si tu ce prieteni are, etc ), despre scoala daca mai esti laughing, despre copilarie, amintiri frumoase sau mai putin frumoase, despre ce s-a intamplat in ziua respectiva, despre TPU, despre moda, despre haine (poti sa o mai intrebi, bine normal ca tu stii ce ar merge la anumite haine dar poti sa ii ceri parerea cred ca i-ar placea ), despre hobby-urile ei, despre sporturi, despre alegerile locale (ca tot is pe noi acum ), aaaaa... nu mai stiu dar daca imi mai vin idei o sa iti dau siigurwinking sper ca te-am ajutat cu astea, acum vezi tu cum faci happy aa si nu ii neaparat sa ii pui intrebari pur si simplu discutati despre ceva trebuie sa isi dea si ea cu parerea si daca reusesti sa ii atragi atentia cu un subiect siiigur va comenta mai mult la elwinking

| senstein explică (pentru anonim_4396):

1. Am zis dati-mi pentru ca poate ma citeau mesajul si intelegeau mai bine despre ce este vorba.
2. Am scris si in (-mi), facand referire la tine.
3. Am vorbit in mare parte despre tot ce ai scris tu dar foarte putin am scos-o la vorba dar cam la fel.
4. Fara intrebari nu acum sa vorbesc, ca nu vorbeste deloc, zi-mi tu cum sa pornesc un subiect si il pornesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru senstein):

ai zis ca in realitate e foarte vorbareata si pe mess / la telefon nu, atunci incearca sa va intalniti poate nu ii place sa comunice asa indirect, incearca si pe cealalta cale, acum ce sa zic subiecte de discutie nu prea mai sunt daca ai zis ca ai vorbit si despre ce ti-am zis eu... Incearca asa si daca nu vrea inseamna sa o lasi in pace... oricum incercarea moarte n-are si sper sa tinawinking

| senstein explică (pentru anonim_4396):

Poate nu ma crezi dar in timpul scolii nu iesa, doar in weekend... pai am intrebat-o daca o deranjez si a zis ca nu, e de fel is mai respectuos, tocmai de asta dar nu mai stiu despre ce sa vorbesc, am epuizat tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru senstein):

Hmm... cam greu cu fata asta, eu in locul tau i-as spune dar nu asa direct :fata de ce nu vorbesti; i-as spune ca nu mai ii asa de vorbareata, sa vezi ce iti zice. Oricum greu pentru tine sa tot gasesti subiecte de discutie... spune-i! macar sa isi dea seama cat te-ai chinuit pana acum sa vorbesti cu ea.

| senstein explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca macar tu intelegi ceea ce am vrut sa zic, am mai postat intr-o alta categorie dar toti care au raspuns ori sunt prosti ori sunt orbi, le-am explicat de "100" de ori si ei o tin cu acelasi rahat. Cred ca am sa fac ce-ai zis tu dar intr-un alt mod sa nu para asa violenta sau dura intrebarea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru senstein):

Eu ma bucur ca te pot ajuta intr-un fel... da cred ca e bine sa ii spui intr-un alt mod happy Bafta!winking