| viperaroz10 a întrebat:

Ma doare o masea de numai pot! Am luat nurofen cpsule pentru durere, panadol dar tot nu imi trece.Ce pot sa fac? {scuzati categoria daca e gresita}

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca si cu saridon sau ibufrofen

| xDavidx a răspuns:

Salut! Pai cel mai bine despre masele eu cred ca stie Medicul Dentist nu mama care iti da pastile tip antinevragice, care alina un pic durerea nervoasa nu te scapa de ea si in plus nu este bine sa folosesti antinevragice la astfel de dureri. Sfatul meu este sa te duci la un medic dentist si acesta iti va recomanda ce pastile sa iei si iti va trata maseaua. Multumesc!

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Pai ti-as sugera un KETONAL FORTE 1000 mg este foarte bun.Dar cea mai buna solutie ar fi sa mergi de urgenta la un medic stomatolog.El este cel mai in masura sa-ti dea o explicatie concisa.