| Okokokok688 a întrebat:

Ma enerveaza faptul ca parintii mei, mai exact mama si bunicul meu si aproape oricine ma obliga sa mananc. Faptul ca am o greutate normala (50 kg 13 ani) eu zic ca e ok dar ei zic ca sunt slaba si imi zic asta de mult timp SI MA CEARTA. Nu mai suport sa ma faca lumea slaba, sa ma certe ca de ce nu mananc si niciodata nu m-au intrebat daca am patit ceva mai ales familia ei doar ma obliga sa mananc chiar daca nu imi e foame. Ce sa le zic ca sa nu ma mai certe de la mancare?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce inaltime ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Esti fata sau baiat?
Fiindca greutatea difera la baieti si la fete.

| dullcat a răspuns:

Buna.Spune-i mamei si bunicului ca tu inca esti in curs de dezvoltare, prin urmare corpul tau mai are destul de crescut, in special la pubertate, si cel mai probabil vei mai pune kilograme in plus pana pe la 15-18 ani, asa cum li se intampla tuturor fetelor.Nu are sens sa te indopi aiurea cu mancare, in sila, fiindca ti se va mari stomacul.Mai mult de atat, e mult mai usor sa te ingrasi, ca apoi sa vrei la sala, sa te chinui cu diverse diete etc., decat sa slabesti.Cel mai bine e sa nu fii in nicio directie extrema a balantei, ci la mijloc. Poti sa le spui chiar asa membrilor familiei, ca e mai intelept sa fii putin mai atletica, decat sa dai banii la sala asa cum multe fete de varsta ta fac pentru a slabi.

| J0B0MAT a răspuns:

Mamă te obligă să mănânci, ce oameni horror.De parcă nu ai putea să trăiești fără mâncare...sau apă și aer pfff.