| Dragobeta a întrebat:

Ma exaspereaza o reclama la un supliment pentru "raul de miscare". Daca e rau de miscare, de ce acelor oameni nu le este rau si pe tren, avion, vapor? De ce leste rau numai pe masina?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cine zice ca nu le este rau? Reclamele trebuie sa fie scurte, nu prea au timp sa prezinte toate situatiile din realitate.

| Dragobeta explică (pentru dullcat):

Zic cei care calatoresc. Eu vorbesc cu oamenii mai mult decat cu TPU. Crezi ca ma iau dupa reclame? De asta ma deranjeaza minciuna lor.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate pentru ca masina se misca mai mult decat trenul si avionul. Masina merge pe sosea unde sunt gropi, curbe, soferul pune frane brusc. Trenul e pe treaba lui, merge pe sine

| anonimulll12345 a răspuns:

Eu am rau de miscare, In masina mi se mai face rau dar in tren n-am absolut nimic, cu avionu de asemenea am fost OK, in autobuz foarte rar simt ceva da ma pot obisnui usor
Suplimentele pentru rau de miscare chiar ajuta.
De ce numa in masina? Expertii inca debat cauza exacta dar are legatura cu perceptia miscarii si ca masina te scutura