| Iuliana010 a întrebat:

Ma puteti ajuta sa fac o carte? Imi puteti da cateva idei?

9 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Tu vrei sa scrii o carte sau o ai pregatita si cauti sa o promovezi?

| Iuliana010 explică (pentru Fatamuntilor):

DA vreau sa imi fac o carte!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Iuliana010):

OK! In mod normal ar trebui chiar sa te pricepi in ceva :poezie, benetristica, carti de bucate, stiinta ...etc.
Nu-i usor nici daca sa zicem ai de unde porni, trebuie sa gasesti un sponsor care sa te ajute sa promovezi.
Ai talent intru-un anumit domeniu?

| Iuliana010 explică (pentru Fatamuntilor):

Am talent in povestirea intamplarilor!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Iuliana010):

Povestirea intamparilor...
Poti incerca sa scrii la o revista de profil; iar daca esti apreciata, te poti avanta si la carte!
Aveti o revista a scolii? Ai incercat?
Scrie pe timpul vacantei, iar la incepul scolii arata-i profesoarei de romana sau roag-o sa-ti recomande pe cineva!
Cine stie... poate, poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa scrii un roman, o poezie, o nuvela. Sa fac o carte... Poate vrei sa spui sa scoti o carte pe piata. Catre ce ai inclinatii: romantism, drama, comedie, actiune, combinate. Care este tema cartii? Despre ce anume vrei sa scrii mai exact? Catre ce ai inclinatie, vocatie, placerea de a impartasi cu ceilalti ceva placut in urma scrierii tale. Lasa o mostra pe TPU etc. Vorbeste mai pe sleau daca vrei neaparat ajutor.

| Iuliana010 explică (pentru anonim_4396):

Pai vreau sa scriu o carte despre ponei cu multa aventura inspirata dintr-un desen animat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, foloseşte-ţi imaginaţia.

Răspuns utilizator avertizat