| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ma simt atat de ratacit in lumea asta,nu-mi mai gasesc locul niciunde,vreau sa ma reculeg si sa ma cunosc mai bine, sa aflu cine sunt eu cu adevarat, cum as putea sa fac acest lucru?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Iesi din casa si vezi cum este lumea reala.Nu cea virtuala.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ca sa afli cine esti este bine sa te implici in felurite activitati umane:studiu,sport,teatru, voluntariat, gospodarie, agricultura, gradinarit.

| Afãrinツ a răspuns:

Cunoaște oameni noi.
Discută despre lucruri la întâmplare, fără a avea un scop anume.
Explorează-ți mintea. Începe să te analizezi. Ceea ce îți place și ceea ce nu îți place.
Fă unul din lucrurile care nu-ți plac. Acest lucru te va ajuta să te maturizezi.
Du-te la plimbare, ascultând muzica ta preferată.
Poate eventual învață o limbă nouă.
Fă schimb de experiență prin alte țări/orașe.
Socializează cu oamenii din jurul tău. Fiecare om este acolo cu un scop, să te învețe ceva. Până la urmă ai de învățat de la toată lumea câte ceva. Criminalii au un fel de a gândi. Află cum gândește fiecare om în parte!
Citește mult. Cititul te va ajuta în tot. Îți va lărgi mulțimea cunoștiințelor generale și te va determina înspre a gândi altfel.