| anonim_4396 a întrebat:

Mai, ce fac copiii ăștia de-și încep viata sexuala la 13-14 ani? Ce părere aveți, care sunt cauzele? Unde e copilăria lor?

Răspuns Câştigător
| UnDiavol a răspuns:

Nu este vina lor că au ajuns acolo sunt copii este vina părinților dacă ar fi fost în spatele lor dacă iar fi sprijinit dacă le-ar fi dat minte dacă ar fi fost alături în cele Grele momente din viața lor din ar fi apucat calea greșită Copilăria lor acum este PlayStation -ul tabletele telefoanele nu mai e Ce a fost odată la noi erau alte vremuri

| anonim_4396 explică (pentru UnDiavol):

Și au distrus creierul..pe vremea mea vedeai rubrici din astea prin reviste, și le citeai pe ascuns numa sa nu te vadă cineva ca era rușine mare. Într adevăr e vina părinților, ca ii lasă de aiurea peste tot, fără sa ii controleze. Bine ca se plâng de profesori

| Mosotti a răspuns (pentru UnDiavol):

Vina parintilor de ce? Ca au o placere in plus adica aia ssexuala?! O zici ca si cum "e vina parintilor ca nu au ferit copilul, si si-a rupt mana la polizor". Singura faza e sa se protejeze, atata tot.
Si eu acum 28 ani stateam pe calculator, deci nu e problema, doar sa invete, sa mai iasa si pe afara si sa stie sa se comportem atata.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Organele genitale sunt organe reproducătoare. Și sunt organe caa toate celelalte. Dacă eu vreau numai Suc cola, nu i asa ca mi afectează rinichii? Sau dacă beau alcool ca mi se umfla ficatul? De ce atâtea disfuncții erectile, fiindca frag de organul ăla de nu mai simt nimic atunci când trebuie sa și îndeplinească funcția. Copiii ăștia la 11 12 ani sunt nepregătiți fizic de asa ceva, oricât de multe tâmpenii or manca. Nemaivorbind de psihic.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

În familii lipsite de normalitate și pudoare, cred și eu ca li se pare firesc plăcerea sexuala la 11 ani. Mai mai sunt chestii faime în viata, nu numai plăcere sexuala, nu numai mastubare pana la vlaguire.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt f bine pregatiti, stai tu linistit, altfel nu mai simteau nevoi incepand cu 13 ani (nu la 11-12). Nu e nici o problema, nu are cum sa nu simta nimic. Din moment ce fata are ciclu, din punct de vedere al naturii, ea e buna de f, asa ca aia este.
Si daca se protejeaza, atunci ramane doar placerea, fara nici o legatura cu reproducerea neaparat.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

CIne a zis ca nu e normalitate sai ai placere si la 11 ani? Eu prima data am avut la 6 ani asa intamplator, iar de pe la 9 deja ma masturbam moderat si n-am mai murit, era doar placut si atat, deci nu aveam ceva de pierdut, si cati altii nu-s asa.

Normal ca sunt si multe alte chestii faine, asta am si tot zis la astia unii care dispera ca n-au pe una pentru f, ca exista multe alte placeri care fac viata frumoasa.
Insa e bine ca pe langa alea, sa fie si asta daca se poate, daca nu, nu e nici o problema.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Probabil asa gândesc majoritatea pedofililor, i-a venit menstruația e buna. Nu e ok prietene. Nici animalele nu se reproduc pana nu ajung la maturitate.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Natura zice ca e buna, nu eu sau altii! La animale pana sa se reproduca nu au sistemul pregatit, ca daca le urca testosteronul sus inainte, de dinainte o sa aiba chef de reproducere si de bataie.
Adica la ei nu e sistemul gata pana nu se maturizeaza, este altceva, e o sincronizare super acolo.

Pedofilia nu are treaba deloc, ca daca unu de 13 ani se f cu altul de 13 sau 15, nu e pedofilie, eu de situatia asta vorbesc, nu de un major cu un minor.
In Germania am vazut n cazuri asa si erau f bine, si parintilor li se parea normal, dar noi mereu avem o gandire arhaica, dar vrem sa ajungem, ca occidentalii la viata si trai, ordine, e contradictie.

Daca se protejeaza, unde e problema?! Vorbesti ca si cum s-ar spanzura, de parca nu s-ar simti bine. Sexul n-a omorat pe nimeni, decat neprotectia a facut asta prin boli si graviditate.
Tutunul, drogurile, alcool-ul, dulciurile, etc, astea da, fac rau.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Mai bine acadele decât relații intime. Nu cred ca ai copii de gândești asa. daca copiii erau pregătiți fizic și emoțional pentru anumite chestii erau declarați majori mai devreme de 18 ani. Faptul ca unei fete ii vine ciclu la 13 ani nu o face pregătită. Organele nu sunt pregătite. Ele funcționează pentru a se regla, ca în final sa poată aduce o noua viață. Ca adult sa crezi ca un copil de 12 e pregătit pentru sex mi se pare puțin deplasat. Azi ți se pare pregătită, mâine te atrage, și de aici nu e cale lunga. Mai ales ca fetitele la 13 sunt încurajate sa se maturizeze prematur, și par cu 2 3 4 ani mai mari. Pai ca să nu se ajungă la graviditate sa se practice abstinenta. Nu e arhaic sa ți dorești ca fata ta de 12 ani sa meargă în tabere, sa citească, sa se joace, nu sa cumpere prezervative. Viata e oricum grea, și orice plăcere are urmări, fizice și morale.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca ciclu are leg cu graviditatea, nu cu sexul, de exemplu prietenul meu are o gagica educatoare, si au directiva UE ca daca se mmasturbeaza sa nu ii deranjeze pe copii! Cica se mai freaca si baieti si fete uneori. Am ramas si eu masca, dar asa e.

In Germania cand m-am insurat cu una pe bani in 2002 ca sa raman acolo, avea un baiat de 5 ani, in gradina...se urcase pe leaganul ala din curte si se freca de el cu fata in jos.
Maica-mea (cu gandirea ta), i-a zis neveste-mi "fi-tu se autosatisface!".
Si aia a zis "si ce daca?! Nu conteaza, si eu faceam asa pe la 9-10 ani". Ea avea 25 ani cam ca mine.
Deci si ala cam ca mine, se descoperise pe la 5-6 ani ca daca se freaca, are placere.

Io si prietenul meu de mici ne autofaceam, si a fost okey, e insurat acum, a avut iubite, are copil, deci n-a crapat ca s-a f de mic.

Placere poti avea la orice varsta fara leg cu ciclu.
Ptr protectie exista metode de protectie si atat, de ce abstinenta? Iar daca fata n-are ciclul, nici nu mai e nevoie, ca nu ramane gravida. Ca daca nu ai pofta de asta, de la sine nu faci, dar daca ai, faci, nu ai de ce sa te abtii.
In Germania destui cu copii nu aveau gandirea ta, deci depinde si de open mindereala aici, tu ai fost prins de mentalitatea comunista si religioasa poate, eu niciodata nu le-am considerat okey pe astea desi am trait pe vremea comunismului.

Eu mi-as feri copiii de cele nocive, asta da. Sa nu bage degetele in priza, sa nu se drogheze, sa nu fure, sa nu bata, sa stie sa se poarte, sa invete, dar de placere n-am de ce sa-i feresc.

16 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai acum 30 ani isi incepeau viata pe la 15-16 ani, deci nu e mare diferenta, acum poate din cauza hormonilor si e-urilor din mancare, copiii se dezvolta mai devreme putin, si de aia au nevoi mai devreme. Ca la 11 ani nu vor relatie, ca nu simt atractie si altele, vine natural din ei.

Si unde scrie ca nu e copilarie si asta, e o placere de dorit, ca rau nu face sa ai viata sexuala, deci e chiar f bine ca au descoperit mai devreme placerea asta, de ce nu?
Doar sa se protejeze, atata tot. Asa e si in afara si nimeni nu-si face probleme, ne-am gasit noi romanii sa ne facem probleme.

| mentholinks a răspuns:

Nu e asa grav. In alte vremuri faceau si copii la varsta asta.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

E foarte grav. Se întâmplă dar nu la nivelul ăsta. Sa am o fata de 13 ani și sa zică ca nu știe dacă e gravidă. Deci e oribil. Și e oribil ca unora nu li se pre grav

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea sunt efectele comunismului cred. Ti-am zis, inainte era altfel. Daca e bine sau nu, Dumnezeu stie.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Ale libertinajului mai bine zis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe pornache.