| GabbyGabriella64 a întrebat:

Mai e cineva pe aici care nu poate sa planga nici in momentele in care ar fi normal s-o faca? e ceva in neregula daca nu poti sa plangi?

8 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Da, eu, n-am mai plans de cand eram clasa 4-a... pur si simplu nu-mi vine si nu simt nevoia absolut deloc oricat de trista ar fi situatia, aya e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"momentele in care ar fi normal s-o faca"
Exemple?

| GabbyGabriella64 explică (pentru anonim_4396):

Moartea cuiva drag

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabbyGabriella64):

In acel moment nu am simtit nimic care sa duca la asa ceva si nici daca as fi simtit n-as fi facut-o.
Am facut-o insa mai tarziu. Dar a fost ceva controlat intr-o oarecare masura, departe de lume si a trebuit sa se intample, mai ales pentru ca sunt responsabil pentru moartea persoanei respective.
Nu cred ca e neaparat ceva in neregula cu cineva care "nu poate" s-o faca.

| GabbyGabriella64 explică (pentru anonim_4396):

Si eu sunt responsabila pentru moartea acelei persoane.tocmai asta e problema si de aia ma deranjeaza modul in care am reactionat.eu nu am plans deloc.nici mai tarziu.si ma deranjeaza ca nici macar nu stiu ce simt.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

Uneori mise pune un nod la găt și nu pot...

| Antimanele104 a răspuns:

Nu e nimic în neregulă dacă nu poți să plângi, cum nu e nimic în neregulă nici dacă mai vezi bărbați care plâng.
Ce este în neregulă, în schimb, este să fii obligat să plângi(știu, pare absurd, dar în Coreea de Nord, acest lucru s-a întâmplat la moartea tatălui lui Kim Jong Un, cetățenii fiind obligați literalmente să îl bocească pe liderul mult-iubit).

| MyNameisEduard a răspuns:

Eu plâng când simt nevoia dar numai atunci când nu ma vede nimeni. Când te mai simți tristă asculta muzică tristă, îți va da o stare si mai tristă si s-ar putea sa te ajute să plângi daca simți nevoia, sper sa te ajute.O zi bună! happy