| Florentina9210 a întrebat:

Mai exista persoane care sa iubeasca in ziua de azi sau sunt toti pe interes?

In majoritatea cazurilor am observat ca iubirea a fost inlocuita de interes

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E complicata situatia

| RAY a răspuns:

Exista flory doar ca baieti aia sunt bagati in freindzone de catre fete cum voi cautati badboys curvari normal ca cand asta cuminti vede asta numai crede in iubire, normal ca exista interes in toate si eu daca as fi cu tine as avea interes sa fac sex cu tine si sa am cu cine petrece timpul

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Eu nu caut badboys sau cum ii numesti tu. Eu caut un baiat sa aiba o atitudine puternica sa nu se lase injosit de nimeni si sa lupte pentru relatia noastra. La asta m-am referit. Nu sa dea pumni in stanga bsi in dreapta si sa vorbeasca obscen. Asta a fost tot. Ray! Cat despre fetele care baga in friendzobe baietii buni, n-am nimic de spus. Imi e scarba de ele. Bietii sufera pe cand ele si-o trag cu altii.

| RAY a răspuns:

Tu ce interes ai avea de la un baiat sincer?

| T0T a răspuns:

Păi tu ești pe interes sau nu? Dacă nu de ce mai pui această întrebare?

| Florentina9210 explică (pentru T0T):

Logic. ORICE om pe acest pamant are un interes. Si eu am unul sau mai multe depinde de situatie.

| T0T a răspuns (pentru Florentina9210):

Depinde și unde ai interes că dacă în a oferi dragoste ai interes înseamnă că te numeri printre cei de care te plângi. Dragostea cu interes nu e dragoste față de acea persoană, e mai mult dragoste față de lucrul pentru care ai interes.

| Florentina9210 explică (pentru T0T):

La cate persoane false exista in ziua de azi...

| T0T a răspuns (pentru Florentina9210):

Printre care te numeri și tu. Am zis de curând, e simplu să te adaptezi deci îți doresc o viitoare relație fericită, poate ai noroc și curge banul.

| OldSoul a răspuns:

Daca iubesc banii, asta inseamna ca sunt pe interes?

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Nu. Deloc. Insa numai unul care nu isi poate permite poate gandi asa. Din pacate sunt destui printre noi in situatia aceasta. Ai vazut cati au sarit pe mine cand am zis ce imi doresc de la um baiat? Si mare lucru nu am cerut...

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Banii sunt un rau necesar...
Eu unul am avut cam tot ceea ce mi-am dorit, mai devreme sau mai tarziu, dar acum cand nu mai vreau bunuri... se pare ca totusi banii nu-mi pot oferii suflete, cel putin nu suflete bune.
Cel putin in momentul de fata nu pun accent pe bani, chiar daca mi-ar prinde bine sa am cativa bani in plus sa-i investesc in "bolid". laughing

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Dar ai un suflet bun de surioara. laughing care gandeste la fel ca tine. Ce mai vrei? Lasa ca o faci tu pe DNI si mai smechera.
Asa e. Banii nu pot oferi suflete...

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa este, bine ca am o surioara care ma intelege. laughing
Cu timpul punem si restul la punct! happy

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Da. Te pup. O noapte buna iti doresc si mai vorbim pe Facebook. Insa acum am ceva probleme. Ai avut dreptate atunci cand ai zis ca poate fi ai de la placa video. Cablul nu are nimic si nici windows-ul.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Ori de la placa, sau mai rau slotul video...
Noapte buna! :*

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Nu arr inportanta ca nu il repar. Mi-am comandat alt sistem de la Serioux. M-am saturat la cati bani am bagat in reparat pana acum.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Si eu am patit la fel, am facut upgrade ram ca se mai bloca, schimbat placa de baza ca era defect slotul video, schimbata placa video sa vina pe noua placa de baza, schimba sursa ca face zgomot, adaugat inca un hdd, schimbat si monitorul, si dupa ce am schimbat toate astea tot nu mi-a placut cum mergea si uite asa mi-am luat laptop de pe care scriu si in acest moment.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Pai da. La cat am dat pe unitate mai puneam ceva si imi luam laptop si eu. Insa imi place mai mult desktop.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Fiecare cu preferintele lui.
Mie imi e mai util laptop-ul.happy

| Dismally a răspuns:

Mai sunt, nu foarte multe ce-i drept dar exista inca. Iti trebuie rabdare si noroc sa gasesti o astfel de persoana.

| Cameliapantiru a răspuns:

Da, inca exista multe persoane care iubesc sincer si profund, care isi apreciaza, respecta si pretuiesc partenerul de viata, care construiesc relatii sanatoase, durabile, fericite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista, relatia mea e dovada vie
I-am spus tipei din prima nu am banii iar ai mei nu sunt patroni ci simpli muncitor dar iti pot da iubire.
Si am o relatie frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o specie rară pe cale de dispariție }}
Dar, da... mai există, stai calmă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca inca mai exista, doar ca din pacate sunt raritati. Ai observat bine, de interes si nu numai. Eu unul niciodata nu voi renunta la iubirea sincera si adevarata. Pentru ca adevaratele valori nu sunt lucrurile materiale, ci sentimentele pe care nu le poti vedea, dar pe care le simti!

| Dragosdoar a răspuns:

Nu e exact asa, adica iubirea fost inclocuita de interes. Mai degraba e iubire condtionata de interes

| RorySan a răspuns:

Cred ca mai sunt cateva persoane care iubesc cu adevarat si arata prin faptele lor.
Dar cred ca trebuie sa ai rabdare sau pur si simplu sa ai noroc happy
Acum foarte multa lume este pe interes sad sad

Răspuns utilizator avertizat