| soricica a întrebat:

Mai mult un sondaj.
Credeti ca va veni sfarsitul lumii pe 21 decembrie 2012?
Argumentati-va raspunsul.

24 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cu greu mă abţin să nu înjur.
Deja am dezvoltat o alergie acută la întrebarea asta.
Să vină odată 22, să nu mai văd prostia multiplicată la fiecare pas!

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Iti dai seama cat de smecher ar fi sa se ia curentul pe 21 dimineata si sa inceapa sa iasa aburi din asfalt? laughing

| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Gen... http://9gag.com/gag/6090168

Sfârşiturile astea de lume funcţionează că nişte detectoare de prostie, zău. Parcă toată iese la iveală.
Nu se sfârşeşte lumea, dar cert este că se sfârşeşte răbdarea mea.

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Pe mine ma amuza.Mi-am luat azi 12 beri, imi iau scaunul cu trei picioare si vineri dimineata stau toata ziua afara savurand ultima zi a mizerabilei noastre existente. Poate vad si ceva haos si isterie.Chiar as vrea.Da' si daca vine un cutremur din ala sanatos de 9.6-9.7,as vrea dupa sa le vad fetele negationistilor.

| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Te credeam ceva mai breaz.

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Meh,eu niciodata nu voi inceta sa sper ca, indiferent de data, chiar o sa vi se intample ceva care sa va arate ca s'teti virtuosi neputinciosi. laughing

| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Dacă ai minte, ştii şi singur, nu e nevoie de poveşti şi basme de speriat copii.

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Nu-i nevoie, teoretic sunt sanse, infime ce-i drept, sa va trazneasca in orice zi si orice ora.Eu nu-mi pierd speranta.Dar tot ies vineri sa admir privelistea.Ba chiar sunt dezamagit ca ati trecut si peste "Y2K" si peste 06.06.06 si peste profetiile Vangai si-o sa treceti si peste asta, mai mult ca sigur.Parca sunteti gandaci de bucatarie!

| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Sunt sigură că ai vrea şi 5-6 tancuri, vreo două bombe atomice, dar m-ai nenorocit cu acel "vă". Cine "vă"? Încă nu mi-am însuşit stătutul de atotştiutoare.

Da' bine, hai că am pierdut destul timp pe un subiect cretin (aici băteam, când am spus că te credeam mai breaz).

| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Na, încă unul: http://www.tpu.ro/......ne-sau-nu/
Cum să nu-i înjuri?

| Zodiac a răspuns:

Intrebare idioata..IRELEVANT

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă mai văd multe căcaturi de genul ăsta cedez psihic şi strâng pe cineva de gât straight face

| mixxjim a răspuns:

Chestia asta cu "argumentati" ma scoate din sarite, nu va duce capul macar sa schimbati si voi putin textul temei, sa nu mai sune a tema? Ca doar stiti ca nu e voie cu teme!

| soricica explică (pentru mixxjim):

Nu e tema, ci doar vroiam sa discutam in legatura cu asa zisul "sfarsit al lumii", o discutie libera...eram curioasa daca exista cineva care chiar crede in prostiile astea.

| andipd a răspuns:

Nu cred ca o sa fie sfarsitul lumii. Sfarsitul lumii o sa fie atunci cand Dumnezeu nu o sa mai aiba ce imparati. straight face Cel mai probabil : NICIODATA!

| IAmAFreak a răspuns:

Eu nu cred ca vine. Adica, si anul trecut, si acum doi ani s-a spus ca va veni sfarsitul lumii -_- O sa cred de abia cand chiar va veni.
E adevarat ca au aparut mai multe cutremure si chestii de genul, dar nu cred ca trebuie sa ne facem mari probleme. Cum o fi, o fi.

| soricica explică:

Am citit parerile voastre. De la unii ma asteptam sa fie mai "sociabili", daca pot spune asa. In fine.
Eu una nu cred ca o sa vin sfarsitul lumii vineri. Daca ne luam dupa ce scrie in Biblie, nimeni nu stie cand va veni, poate fi si peste 3 minute si peste miliarde de ani, nimeni nu stie.
Eu intotdeauna am crezut ca astia care mereu dau vesti bomba la tv cum ca o sa vina sfarsitul lumii, sunt plictisiti de o viata linistita si vor sa aduca putina panica printre credului.
Cert este ca nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii si in niciun caz nu va veni ca au prezis.
Bye :* ...asta e parerea mea

| pikaღ a răspuns:

Nu vine sfarsitul lumii.se zice ca o sa mai dezvoltati sufleteste si trupeste

| VladLungu a răspuns:

Sunt sigur ca nu vine deoarece nimeni nu va stii cand va veni acest "sfarsit al lumii". Doar Dumnezeu stie.

| Allinn a răspuns:

Sfarsitul lumii? laughing Ce prostie este doar o prostie inspirata din filmul 2012, este doar pentru mass-media si pentru castig! Daca tu chiar crezi ca va veni acel "Sfarsitul Lumii" Te poti uita in fiecare seara pe National Geographic la ora 20:00, sa vezi ca nu e chiar asa cum pretind unii! Sper ca te-am ajutat. Fundaa?happy

| xAndraa23 a răspuns:

In niciun caz. Pentru ca, cei care au spus asta, se bazeaza doar pe calcule, si intuitie. Ai mai auzit undeva sa se zica exact ziua cand va veni sfarsitul lumii? Acum serios vorbind, numai Dumnezeu stie cand, va vrea sa nu mai existam, am merita pentru ca suntem niste specimene rare, pline de indiferenta. Dar nimeni nu stie cand ne va veni sfarsitul, mi se pare o porcarie sa sperie oamenii, cum ca vai, va veni sfarsitul. Sunt mult pre multe aberatii, si la televizor se vorbeste numai despre asta... in loc sa vedem si noi ceva interesant, stam sa ascultam cum vine sf lumii.

| mustafagamer a răspuns:

Cine crede o prostie ca este este nebun ce sfarsitul lumi ma ma caca pe ela care spune in fie care ani ca este sfarsitul lumi in 2011 a zis un prost ca vine sfarsitul lume pe nu stiu ce calcule afacut sa cine crede o prostie ca aste este un idiot si el bat daca am spune ca va veni

| Alexandru_Cornaci_1989 a răspuns:

Nu pentru ca nu o sa vina in asa fel in cat sa fie la toti odata ia gandeste-te ca 21 la noi la americani e deja 23 sau 22 asa ca e imposibil de estimat o data!

| AndreeaFCB26 a răspuns:

Nu cred! Dar nici nu o sa vina, aratat la stiri alaltaieri! Oricum, nimeni nu stie decat Dumnezeu, deci sa nu crezi! :]