| anonim_4396 a întrebat:

Maica-mea vrea sa ma puna sa fac gimnastica ca lumea in fiecare dimineata (am 16 ani,fata),si nu doar cateva miscari " anemice", asa imi spune. Nu prea am chef. Ce exercitii ar trebui sa fac, si cam ce durata de timp?

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

De ce nu o rogi mai bine sa-ti plateasca un abonament la o sala serioasa de sport si acolo vei gasi un trainer cu care poti exersa sau poti face ore de sport cu profesor, adica sa fii mereu cu cineva langa tine si nu dupa capul tau. Un profesionist stie mai bine si daca tot mama ta vrea sa faci sport, fa-i ceva de calitate si nu "jucarii". Numai bine!