| floricicadecolt a întrebat:

Mami vrea ca din noul an scolar sa incep sa fac exercitii de gimnastica acasa, dimineata, in fiecare zi inainte de a pleca la scoala (sunt a 10-a),ca o sa imi prinda bine,etc. Asa, cate 15-20 minute.Dar mi se pare aiurea,sunt tare somnoroasa dimineata, cine are chef sa faca asa ceva? si ce exercitii sa fac?

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poti face si 10 minute nu neaparat 20 happy Oricum o sa te simti mai bine, putin mai vioaie, iti pui sangele in miscare si te ajuta si la psihic putin cand se elibereaza serotonina si dopamina.happy E o idee buna pe care o are mama ta..sa stiilaughing big grin

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, mama ta are dreptate! Un pic de gimnastica dimineata nu strica nimanui!
Ai aici un link https://www.youtube.com/watch?v=KLEQmvncMp0 cu exercitii explicate, pe care le poti face dimineata, nu dureaza decat 8-10 minute! Numai bine.