| crissti a întrebat:

Mda >Salut!big grin< Nu am mai scris de ceva timp pe forum si ma gandeam ca e momentul perfect pentru o intrebare. Voi avea un caine in curand :X ce e drept este corcit(ciobanesc german cu metis dar aduce mult mai mult a ciobanesc german) si as vrea sa stiu si eu cum trebuie sa am grija de el:mancare, plimbare etc. funda

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Primul lucru este sa te duci la medicul veterinar sa ii faci vacinurile si tot el iti va da primele indicatii! Dar trebuie sa intrebi.
In al doilea rand trebuie sa-i gasesti un nume care sa i se potriveasca. Pentru asta incearca sa-l urmaresti cateva zile pentru a-i vedea caracterul, comportamentul, etc. O sa vezi ca numele vine de la sine. La numele pe care il dai el iti va raspunde in circa o saptamana! Daca nu raspunde inseamna ca nu si-l insuseste si trebuie sa-i cauti altul.
3. Sa il iubesti foarte mult fiindca o sa-ti intoarca dragostea inzecit.
4. Uita-te la mine : vezi ce frumos sunt? Asta datorita ingrijirii si dragostei da care ma bucur.
BAFTA!

1 răspuns:
| matadoru a răspuns:

Am avut si eu un ciobanesc german, era f frumos.Il hraneam cu vitamine speciale pentru rasa lui, pastile pentru blana, sincer sa fiu dadeam mai multi bani pe mancarea lui decat pe a mea.La plimbare ieseam cu el in fiecare seara, dupa ce l-am dus la dresat era lejer, numai aveam treaba ma asculta, ma jucam cu el.