| CdeMetal a întrebat:

Mi-ai spus că totul a fost din vina mea, mi-ai provocat durere, și m-ai îndepărtat de tine, ușor, dar sigur.
ȘI timpul a trecut.
Și acum, îmi spui că de fapt, în tot acest timp, a fost vina ta, și că vorbele tale, că niste ace, au fost doar spre a mă îndepărtă.
Și nu au reușit, aș fi sperat să reușească.
Dar singura realizare pe care vorbele tale au avut-o au fost să mă rânească, am crezut că totul a fost din vina mea, despărțirea, totul, acum îmi spui că a fost vina ta, și îmi dai mici speranțe că te vei întoarce, chiar daca stiu că nu e așa, că nu am nici o modalitate pentru a te căștiga înapoi, iți spun că totul e în regula, că putem rezolva, că putem face totul că la început, îmi e dor de tine, de tine cea de acum câteva luni, și nu stiu cum să te aduc înapoi.

Ce ar trebui să fac?

Nu e că și cum pot lua o decizie rațională, chiar dacă stiu ce ar fi bine pentru bine, stiu că nu aș putea, eu vreau persoana asta înapoi.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Cu părere rea îți spun
Nu te merita, știi bine,
Dar tu de ce încă te lupți
S-o aduci iarăși la tine?
Poate-o vrei, sunt ferm convins
Dar chiar are un rost?
Oricum totul e un vis
...sau vrei iar să ieși tu prost?
Nu de alta, dar îmi pare
Că peste tu n-ai trecut
Si daca ii dai o șansă
O să suferi și mai mult.
Oamenii nu se schimba,
Ci prostește se prefac,
Chiar crezi tu că e schimbata
Sau nimic n-ai învățat?
Istoria se repetă,
Ciorba nu mai e la fel
Oricât e de reîncălzită,
Gustul e schimbat nițel.
Nu te merita, zic eu
Mai bine însingurat,
Decat cu una ce pare
...că mințile ți le-a spălat

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Pe cine intrebi?

| CdeMetal explică (pentru dullcat):

Pe ea, presupun.
Chiar daca as primi un raspuns rational de la altcineva, nu cred ca ar schimba ceva, eu tot o sa am speranțe pana la ultimul moment.

| Hyperion7 a răspuns (pentru CdeMetal):

Dă-i o șansă, las-o sa te piardă-n stele
Până lucrurile iau foc sau până o să te-nselebig grin
Lucrurile-s clare, limpezi de le vezi în noapte
Însă acesta iubirea, cicatrici îți lasă frate sad
Decât cu durerea-n tine, mai bine treci marea de-a latul
Decât să o vezi râzând și limbandu-se cu altul

| J0B0MAT a răspuns:

Păi spune-i ei toate astea și vezi răspunsul. Dacă te respinge, trebuie să treci peste, mai greu și în timp, dar vei trece până la urmă.Nu ai altă soluție, nu poți obliga pe cineva să te placă.

| Dismally a răspuns:

Sa cauti pe altcineva.

| Xox0 a răspuns:

Daca iti da farame de speranta, esti rezerva.