| alysk84ever14_6997 a întrebat:

Mi-am cumparat un epilator... E pentru prima oara cand folosesc. Pe picioare cand ma epilez sau in alte locuri nu am nicio problema. Cand ma epilez sub brats imi curge sange din fiecare gaurica de unde iese firul. Am incercat si cu penseta sa vad si atunci iese sange? si iese.deci nu e elipatorul de vina. Mi-e sensibila pielea Ce as putea face? ca nu mai rezist sa ma tot rad! vreau epilat!

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Din cauza rasului, firele tale de par au radacinile foarte groase. Daca vei folosi saptamanal epilatorul electric, vei vedea ca deja pe la a 3-a utilizare nu vei mai sangera.Este foarte important sa fii spalata bine cu apa si sapun inainte de a folosi epilatorul si dupa epilare sa dezinfectezi pielea cu spirt, pentru a preveni eventualele infectii ale pielii.

1 răspuns:
| criss10 a răspuns:

Incearca cu crema.