| 1261996 a întrebat:

Mi-am schimbat stilul de viata si acum mananc mult mai putin decat mancam inainte pe zi. Am slabit 4 kg, dar acum am impresia ca nu mai slabesc ci doar ma mentin la aceeasi greutate.Voi mai putea continua sa slabesc si doar am impresia ca momentan nu mai pot face asta?

Răspuns Câştigător
| LifeIsOverrated a răspuns:

Sper ca nu e prea tarziu sa imi dau si eu cu parerea.
Organismul se invata cu cantitatea de mancare pe care i-o dai si de aceea nu mai slabesti atat de mult ca inainte. (Iti dai seama deci se va intampla daca abandonezi de tot nu?) De aceea, sportul este necesar in orice dieta, regim sau ce faci tu. Daca totusi esti cerat/a cu sportul, ar trebui sa mananci 1 zi, doua cat de cat mai normal, (dar totusi cu prudenta) apoi intervii cu alimentatia de dinainte. Sau ai putea sa mai diversifici putin alimentele in special cele care ard grasimile:ardeiul iute, grapefruit etc. Din toate acestea, iti recomand prima varianta. Multa bafta!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

In orice cura de slabire, exista zile in care stagnezi in greutate. Continua si vei avea succesul scontat.