| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e frica sa mai vorbesc cu cineva ca stiu voi fi barfit, asa s-a ajuns in ziua de azi, voua nu va este?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sa barfeasca, ce treaba ai tu? Ca doar nu esti vreun mason din ala secret care are de suferit daca se aude ce a zis, nici sa te izolezi nu e bine. Io zic! Mi se rupe. Daca simt sa zic, zic, la o adica zic.
Ca daca zici inseamna ca simti nevoia sa zici, si iti face bine. Mie daca imi vine sa zic ceva, imi face mai bine decat daca dupa aia rasufla, decat daca nu zic.
Deci..depinde ce face mai bine.

Daca am zis unui prieten ca am macat cinci cozonaci de 450 g (pe bune am facut asta in 2010) odata si ala a zis, ce?

| mentholinks a răspuns:

Mie nu. și dacă vorbește ce, asculta vorbește vinul, bitza, cheloo

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,deoarece am o viata echilibrata si nu fac sau spun lucruri de care sa-mi para rau si prin urmare sa atrag opinii defavorabile.Iar ca nu pot fi simpatica la toata lumea nici nu am pretentia.Nici mie nu poate sa-mi fie simpatica toata lumea.

| gemeni6226 a răspuns:

Ma doare undeva ce se barfeste despre mine din moment ce am constiinta curata.

| Yee a răspuns:

Eh, barfit am fost toata viata. Pana la urma ori ca sunt ori ca nu sunt barfit tot asa merg spre casa.

P.S. acela de la poza ta e un dor.

| Yee a răspuns (pentru Yee):

P.S. trebuia sa pun ultima oara

| lorena1gianinak a răspuns:

Dacă ai grija ce vorbești și cu cine vorbești nu are de ce sa îți fie teama. Vezi tu, unele lucruri trebuie sa le ții doar pentru tine și nu sa le spui și celorlalți.
Dacă alegi persoana potrivita, care va ști sa tina un secret atunci nu ai teama de bârfe. Nu uita :unele lucruri sunt personale. Asa se întâmplă când vorbești cu cine nu trebuie și acei oameni te bârfesc. Elimină-i din viata ta la figurat evident (nu ma refer sa ii omori). În plus, când vorbești cu o persoana nu ii spui de fiecare data secrete sau subiecte de barfa, asa ca stai fără grija.