| Aldutssss31 a întrebat:

Moartea in accident de mașina este dureroasa? Daca mori pe loc, fiind aruncat prin parbriz. Întreb deoarece cineva apropiat a murit recent așa.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca a fost o moarte instantanee, atunci nu simti nimic.
Dar de cele mai multe ori cine este aruncat prin parbriz are traume craniene si maini-picioare rupte, fiind in dureri cumplite, pana isi dau duhul in cele primele 30 minute, sau intra in coma si ajung la spital unde pot fii salvati dar ajung sa traiasca ca niste invalizi, in pat, sau in scaune cu rotile.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca moartea a fost instantanee, atunci a scapat de chinuri. Ca sa iti faci o idee de ansamblu, imagineaza-ti cum este sa primesti un pumn in fata in primele 2 secunde ( daca ai primit ). Cam aia e senzatia, doar ca de 10 mai mare. Asta daca a murit in 2 secunde. Daca a mai trait inca un minut, in acel minut s-a cam chinuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste! Nu-ti doresc sa afli. Nici eu, nici altcineva.