| anonim_4396 a întrebat:

Ne place sa furam,De ce ne acuzam,"eeee" E romanaste,Daca toata lumea o face, De ce mai vorbeste?

https://www.youtube.com/watch?v=sgubkqOqiZc

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Sti cum e chestia, nu sunt de acord cu furtul si nu susțin asta.Doar ca eu sunt revoltată pe faptul că cei care fura zeci de mii de euro nu pățesc nimic iar un amărât ce ajunge la capătul puterilor din munca grea si datorii face ani de închisoare.
Am văzut un caz cu un bătrân pe care il păștea închisoarea pentru ca a furat o pâine de foame si parlamentari sau alti tâlhari încă sunt liberi.
Se zice ca "e romaneste" pentru ca inca de pe timpuri boieri luau de la oameni peminte etc iar haiduci furau sa le dea inapoi deci cumva cam asa funcționa treaba.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Ai evoluat foarte mult naty, bravo, asa e

12 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Furăm pentru că suntem români. sad Pentru că... nu contează!

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

,Daca toata lumea o face, De ce mai vorbeste?

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Nah, eu n-as fura, imi e prea lene

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Furi vrei nu vrei, nici nu trebuie sa faci nimic ca te furam noi daca nu furi

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ion Pop
Acum 4 ani
politicienii iubiti au furat\vandut tara strainilor.....acuma noi furam prin europa...circuitul apei in natura laughing

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Va dau sufletul meu da sa stiti ca e oleaca pe moarte, da merge, românii se multumesc cu puţin

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Iti fur legalele, te scap de ele

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Nu te-as ierta pentru asta(((:

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Te fur si pe tine, doar sa ai peste 18 ani

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Zic sa ramai la furat supa la plic pana fac eu anii aia((: desi nu mai am deloc mult pe de alta parte, imi amintesti ca trebuie sa devin independent si nu-i bine