| alabala_4392 a întrebat:

Niste pareri va rog.
Cred ca ma indragostesc de cine nu trebuie. Ma inteleg foarte bine cu un baiat care are prietena. Chiar si iesim pe afara. Vorbim la telefon de cateva ori pe zi. Facem si glume de genu "Ma mai iubesti?","Cu cine ma mai inseli?" copilarii de genu. Ce credeti?

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca e posibil doar sa glumeasca cu tine fara a avea intentii seriose, dar e posibil sa se fi indragostit de tine fara sa isi dea seama si poate de aceea va intelegeti bine si glumeste ca te vrea in preajma lui, dar daca are iubita nu prea ai ce face decat sa astepti sa vezi ce are el de gand...

| sorin a răspuns:

Pai cred ca te indragostesti, dar ai grija mai incolo cand poate o sa ii spui daca vrea sa fie cu tine o sa primesti un NU clar si atunci este mai rau.

| cutie a răspuns:

hee heeEu zic sa il furi adica cine e ea sa fie mai buna decat tine daca tipu si tu faceti astea inseamna ca te placewinkingdaca face un pas adica exemplu:sa se dea la tine mai mult nu refuza razi si date si tu la el si asa mai departe. Dar incearca sa astepti sa faca el ceva

| Linda a răspuns:

In primul rand ma gandesc ca el ar trebui sa ia masuri, daca ii place de tine sa se desparta de prietena lui.

| pam_pam a răspuns:

Eu una daca imi propun sa nu ma indragostesc de cineva, nu ma indragostesc. Asta probabil pentru ca sunt As la a-mi nega sentimentele, cel putin de 'dragoste'. De fapt, chiar vorbeam azi cu cel mai bun prieten. El ma place din clasa a 5-a, iar eu acum am 18 ani. Anul trecut in vara si eu ma indragostisem de el, dar din pacate povestea noastra s-a terminat fara chiar sa inceapa, pentru ca a plecat pentru un an din tara, in America. Acum nu mai simt nimic pentru el, iar el mereu imi spune ca ma iubeste mult. Si eu pe el, dar nu ca el. Azi mi-a marturisit ca s-a indragostit de o fata. Si mi-a spus ca acum ma iubeste ca pe o prietena. Oricum sa revin. Eu i-am marturisit ca dupa atatea negari reusite, am ajuns sa nu mai stiu daca sunt capabila sa iubesc cum se iubeste un barbat de catre o femeie. Este incorect pentru prietena lui daca ea tine la el. Este dureros sa fii tradat, chiar daca nu ai apucat sa te atasezi la maxim. Eu zic ca mai bine iti controlezi sentimentele si nu te lasi dusa de val. Stiu excat cum e genul asta de flirt 'ma mai iubesti?' etc. Azi cand am iesit cu el, ne strangeam unul pe celalt in brate, foarte tare, ca sa tipam 'de durere'. Si ne-am amuzat copios pentru ca erau sunete de parca faceam dragoste. laughing Deci te inteleg. Ai grija ca poate patesti ce a patit prietenul meu, si anume sa nu ai sentimentele impartasite. Eu cred ca mai bine e sa te retragi, sa continui sa te intalnesti cu el, dar mai precauta. Eu asa as face. Si cand va fi din nou singur, as face ceva in privinta asta. Bafta! Tu iti decizi soarta!

| somniferu a răspuns:

Ce sa zic uite ca si eu am aceasta problema si imi place de o fata care vb in fiecare zi dar ea are pe altcineva si ma intreaba despre el si ii dau sfaturi care sa o ajute intr-adevar
Dar ma consolez cu gandul ca e fericita.
Tu ar trebui sa te gandejti la tine si sa stii ceea ce vrei si sa faci si daca esti sigura ca il iubesti lupta pentru el sau ajteapta momentul in care poti sa ataci.
P. S:Un baiat e foarte vulnerabil atunci cand e suparat sau cand i-a zis iubita ceva ce nu ia convenit.
Deci stii cand sa ataci asa ca totul depinde de tine. oricum bafta...

| ButterFly_8644 a răspuns:

Incearca sa nu iei lucrurile asa de serios, sa te limitezi la aceste jocuri, glume, nu de alta, dar vei avea de suferit, sunt sigura.sad
Poate ca baiatul e putin plictisit si cauta cumva sa scape de aceasta, cauta ceva "nou". stiu si eu.straight face

Mai asteapta putin! big grin Si apoi iti vei da seama singura daca merita sa risti! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca trebuie sa stai cu el daca el este de acord, bineinteles daca si el este de acord,, sa se desparta de ea. Daca nu este de acord tineti legatura.Parerea mea.

| Willing a răspuns:

Ce e mai important: sa iubesc sau sa fiu iubita?
Povestile mele de iubire sunt parte din mine. Ele m-au facut ceea ce sunt astazi si tot ele m-au invatat cum sa iubesc.
De cine ar trebui sa ma indragostesc?
De data asta chiar vreau sa mearga. Am ales sa fiu eu insami, cu bune si rele, sa ma simt implinita si sa iubesc asa cum stiu.

Cui se adreseaza?
doamnelor si domnisoarelor
Durata?
8 ore cu pauza de pranz o ora
Sambata 21 iulie 2012
Vor fi pauze de prajituri si limonada de cate 10 minute.
Tu ce ti-ai propus sa faci vara aceasta? Ai vrea sa te indragostesti?
Pentru a participa la aceasta intalnire romantica te rugam sa ne scrii pe adresa office@willing.ro sau sa ne suni la urmatoarele numere de telefon: 0771 309 634 sau 0758 512 043.