| MarcelCarp a întrebat:

Note10 10 9 Teza 8.Media vine 9.5 Cat se trece nota finala? 10 sau 9? Se rotunzeste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,evident ca se rotunjeste.Stai linistit ca iti va iesi 10.

| MarcelCarp explică (pentru anonim_4396):

Atunci de ce imi apare pe adservio media 9? ...Mai este un site care calculeaza media si tot 9 imi iese e ciudat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru MarcelCarp):

Eu imi calculez mediile singura cu calculatorul.Mie cum imi iese?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

La media de la o materie, da. De parcă ești clasa a 5-a. E prima oară când folosești acest sistem de notare?